Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 02:02 Bu haber 2604 kez okundu
 
Kelkit’te yayalar yol ortasında yürümüyor artık
Kelkit ilçemizde yıllardır bir alışkanlık yayalar yol ortasında yürümekte ve araç sürücülerine çok zaman kaldırım gösterdiği de iddia edilmişti.
GÜNDEM Haberi
Kelkit’te yayalar yol ortasında yürümüyor artık

Kelkit ilçemizde yıllardır bir alışkanlık yayalar yol ortasında yürümekte ve araç sürücülerine çok zaman kaldırım gösterdiği de iddia edilmişti. Oysaki Ünal Yılmaz’ın her konuda olduğu gibi bu konuda da çalışmaları meyvesini vermiş ve yol ortasında yürümek tarihte bir anı olarak yerini aldı.

Kelkit İlçemizde yaşayan halk araçlara ait olan yolda yürümelerinden dolayı kimi zaman alay konusu kimi zaman ise eğitimsizlik ve görgüsüzlükle itham ediliyor idi. Kelkit belediyesi yapılan son yerel seçimle hizmet seferberliğine kalkmış ve ilçeyi feraha kavuşturmuştur. İlçe halkı meğer araçlara ait yolda yürümeye sebep olan ne eğitimsizlik nede kültürsüzlükmüş meğer bu konuda suç seçilen belediye başkanlarının eğitim ve kültürsüz olmalarından kaynaklanıyormuş.

Ünal Yılmaz, nahoş olan bu duruma kolları sıvayarak başladı. Dar olan kaldırımları genişleterek 3 metreye kadar çıkardı. Belediyenin başlatmış olduğu Kültür projesi hayata geçirilmesinden sonra Görüldü ki artık hiç kimse yolun ortasından yürümüyor ve yıllardır vatandaşlara vurulan bu çirkin yafta birden ortadan kayboldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelkit’te, yayalar, yol, ortasında, yürümüyor, artık,
Yorumlar
Haber Yazılımı