Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 16:44 Bu haber 929 kez okundu
 
Kelkit TSO'dan Tablet Desteği
Kelkit TSO'dan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Kelkit, Şiran ve Köse İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne son model tablet hediye etti.
KELKİT Haberi
Kelkit TSO'dan Tablet Desteği

Kelkit TSO'dan ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Kelkit, Şiran ve Köse İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri'ne son model tablet hediye etti.
Online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere Kelkit TSO’dan klavyeli tablet desteği geldi. Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan 55 öğrenci için klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtımın başlayıp bitirildiğini söyledi.​
Kelkit TSO online eğitim alan ihtiyaç sahibi 55 öğrenciye klavyeli tablet dağıttı. 81 ile 81 okul projesi kapsamında 65 şehirdeki okulu tamamlayarak teslim eden ve kalan iller için de çalışmalarını sürdüren Türk iş dünyasının çatı örgütünün yeni projesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için klavyeli tablet desteği oldu. Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban, geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini çok önemsediklerine vurgu yaparak, “Bir taraftan ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik. Kelkit TSO camiası olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 55 adet klavyeli tablet temin ettik. Bizim gibi 81 ilde 365 Oda ve Borsamız da, öğrencilerimize dağıtılmak üzere tabletleri İl/İlçe Milli Eğitime teslim ediyor” dedi.
Daltaban şunları söyledi: “Sosyal sorumluluk bilinciyle, 3 ilçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere her sene Kelkit TSO ve diğer Oda ve Borsalarımız desteği ile eğitim yardımı yapıyoruz. Bu sene pandemi sonrası farklı bir adım atmak istedik. Kelkit TSO olarak, diğer 365 Oda ve Borsamızla birlikte, online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize, klavyeli tablet hediye etmeye karar verdik."
 
Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, TSO'dan, Tablet, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı