Haber Detayı
28 Mayıs 2017 - Pazar 13:09 Bu haber 2332 kez okundu
 
Kelkit Yeni Terminali Bölgeye Cansuyu Olacak
Kelkit belediye başkanlığı tarafından inşa edilen yeni terminal binasında filizler kendini göstermeye başladı.
KELKİT Haberi
Kelkit Yeni Terminali Bölgeye Cansuyu Olacak

Kelkit belediye başkanlığı tarafından inşa edilen yeni terminal binasında filizler kendini göstermeye başladı.

112 Acil yardım binası ile yeni İşletme binası arasında (eski buğday) Pazar yerine temelleri sessiz sedasızca atılarak inşaatına başlanan yeni terminal binasında, kolonlar ve kirişler, yapılarak tablası atılacak konuma getirildi. Kelkit İlçemizin gelecek elli yılına hitap edecek olan modern Terminal binası belediye başkanı Ünal Yılmaz’ın talimatlarıyla hızlıca yükselerek kendisini göstermeye başladı.

Bu yıl inşaat sezonunda inşaatı tamamlanarak hizmete açılması planlanan terminalin yolcuların her türlü ihtiyacı düşünülerek  8000 m2 alan üzerine, 1300 m2 oturumlu, toplam 2730 m2 kapalı oturum alanı üzerine tasarlanmış proje Kelkit 'de ulaşım hizmetleri sektörüne yeni ve çağdaş bir vizyon kazandıracağı düşünülmektedir.

Yeni şehirlerarası otobüs terminali yolcu peronlarından, sosyal donatılarına, araç bakımı istasyonlarından, otoparkına varıncaya kadar çeşitli niteliklere sahip bir eser olarak Kelkit halkının hizmetine sunulacaktır.

Yeni terminal binasının Bölgeye canlılık getireceği beklenirken arsa fiyatlarının ise uçtuğu bir gerçek olarak dikkat çekmeye başladı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Yeni, Terminali, Bölgeye, Cansuyu, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı