Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 21:24 Bu haber 1909 kez okundu
 
Kelkitli yeter artık bitsin bu yol çilesi diyor
Kelkit-Erzincan Karayolunda oluşan devasa çukurlar, sürücülerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.
KELKİT Haberi
 Kelkitli yeter artık bitsin bu  yol çilesi diyor

Kelkit-Erzincan Karayolunda  oluşan devasa çukurlar,sürücülerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.


Yıllardır bitirilemeyen Kelkit-Erzincan karayoluna vatandaşlardan tepkiler çığ gibi büyüyor. Bozuk olan yol ağır kış şartlarının ardından adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda, Konu ile ilgili yetkililerden en ufak bir ses çıkmadığı gibi; ne bir açıklama, nede yolda bir çalışma var.


Yılların vurdum duymazlığıyla yaşanan yol sorunu  özellikle Kelkitli sürücüleri canindan bezdirdi.  Sü­rü­cü­ler, yol­da se­yir ha­lin­dey­ken ani­den kar­si­la­ri­na çi­kan bo­zuk yol­lar yü­zün­den zor an­lar ya­si­yor ve ciddi tehlikeler atlayıyorlar.  

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan sürücüler; ''Bu memleket bukadar sahipsiz olamaz. Bu yol neden yıllardır bitirilemiyor, neden yol ihalesini alan firmalar sürekli değişiyor. Yap boz tahtasına dönen bu yolda bizler herzaman kelle koltukta seyahat ediyoruz. Birilerinin ocağı sönmeden; Yetkililer biran önce bu işe el atsınlar. aksi halde telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. ''ifadelerini kullandılar.

Kelkit-Erzincan yolu üzerinde ki  köylü ve yolun paralelinde  bulunan tarla  sahipleri, ana yoldan tali yol çıkışları verilmediğinden arazilerine gidemediklerini belirterek ilgililerden konuya duyarlı olmalarını istemektedirler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , Kelkitli, yeter, artık, bitsin, bu, , yol, çilesi, diyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı