Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:18 Bu haber 4008 kez okundu
 
Kentin marka değerini yükselteceğim...
Gümüşhane / Köse- Salyazı Köyü 1970 doğumlu, evli ,üç çocuk annesi, İlahiyatçı, Davranış bilimleri Bağlantı uzmanı Fatma Sevilay KÖZ, kuruluşundan beri AK Parti teşkilatlarında çeşitli kademeler de çalışmıştır.
SİYASET Haberi
Kentin marka değerini yükselteceğim...

Gümüşhane / Köse- Salyazı Köyü 1970 doğumlu, evli ,üç çocuk annesi, İlahiyatçı, Davranış bilimleri uzmanı  Fatma Sevilay KÖZ, kuruluşundan beri  AK Parti teşkilatlarında  çeşitli kademeler de  çalışmıştır.

 

Siyasi hayatına, önce Refah partisi mahalle teşkilatıyla başlayan Fatma Sevilay KÖZ,  Ak partinin  kuruluş yıllarıyla birlikte , Ak parti kadın kollarının her kademesinde başkanlık yapmıştır. Özellikle sosyal politikalar başkanlığı projelerinde öncü olan , Fatma Sevilay KÖZ’ün siyasi yolculuğu 24 Haziran  2018  Gümüşhane Millet Vekilliği aday adaylığı ile devam etmektedir.

 

Doğduğu büyüdüğü memleketi Gümüşhane için, kentin marka değerini yükseltecek, kentin kültürel değerlerini ön plana çıkaracak, Turizmi cazibe merkezi haline getirecek projelere destek vermek, Gençlik ve kadın projelerine ağırlık vermek hedefleri arasındadır.  Davranış bilimleri uzmanı olarak temsil ettiği  Sivil Kitle Örgütleri   (STK) aracılığı ile insana dair  her  projenin içinde yer alarak, önce insana dokunmak ve her şeyin eğitimden geçtiğini bilen, bugüne kadar Doğu Güney Doğu illerinde anaokulu  çocuklarının,  Görsel algılarını değiştirmek, onları oyuncaklarla buluşturmak için projeler yapmıştır. 

 

Kadın, bir aday olarak, önce kadının eğitime ulaşılabilirliği, kadının fırsat eşitliği, Kadın Girişimciliğini, kadın ve çocuk istirmarı ve madde bağımlılığı ile mücadelede etkin rol almak, bir anne olarak çocukların ahlaki ve kültürel değerlerini hatırlatacak projelerle,   bölgenin sosyo – kültürel ve ekonomik, değerlerini yükseltecek projelere imza atmak hedefleri arasındadır.

     

İngilizce ,Almanca ve Arapca bilen  Fatma Sevilay KÖZ  hala üç tane derneğin yöneticisi ve  İstanbul üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde eğitimine  devam etmektedir.

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kentin, marka, değerini, yükselteceğim...,
Yorumlar
Haber Yazılımı