Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 00:36 Bu haber 1371 kez okundu
 
Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Sürüyor
İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda ‘Sağlık İçin, Hepimiz İçin’ sloganı ile Kelkit’te kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Koronavirüs Denetimleri Aralıksız Sürüyor

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında gelenek haline gelen ve her perşembe günü gerçekleşen ‘Sağlık İçin, Hepimiz İçin’ sloganı ile Kelkit’te koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Koronavirüs ( Covid-19 ) denetimine Kelkit İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın baraberinde Kelkit Belediye Başkan Vekili  Hasan Daltaban,Kurum Amirleri ve Denetim Ekipleri de katıldı.

Denetimler kapsamında Kaymakam Aziz Onur Aydın, ilçede bulunan otogar, taksi durakları, kıraathaneler, çay ocakları, berber ve kuaförler, marketler, lokantalarda incelemelerde bulundu. Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığının Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen ve işletmeler ve müşteriler tarafından alınması gereken tedbirleri yerinde inceleyen Kaymakam Aydın,diğer tedbirlerle birlikte özellikle maske, mesafe, temizlik konusunda titizlik ve hassasiyet gösterilmesi gerektiğini işletmelere ve müşterilere hatırlattı.


Kaymakam Aziz Onur Aydın, İçişleri Bakanımızın talimatıyla ülkemiz genelinde olduğu gibi bugün İlçemizde de yoğun bir denetim gerçekleştirdiklerini belirterek inşallah Kelkit’te ve Türkiye’de başlatılan büyük farkındalık aktivitesi, bu salgının daha fazla yayılmasının önünü geçer, bu salgını eskiden olduğu gibi kontrollü noktaya getiririz inşallah ,dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Koronavirüs, Denetimleri, Aralıksız, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı