Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 00:55 Bu haber 3442 kez okundu
 
Köse Belediye Başkanı Kesler 2 Yılını Değerlendirdi
2019 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’ den Köse Belediye Başkanı seçilen Turgay Kesler, görev süresinin 2 yılını gazetemize değerlendirdi.
KÖSE Haberi
Köse Belediye Başkanı Kesler 2 Yılını  Değerlendirdi

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’ den Köse Belediye Başkanı seçilen Turgay Kesler, görev süresinin 2 yılını gazetemize değerlendirdi. 2 yıl içerisinde Köse Belediyesi’ne ait 7 Milyon TL tutarında borç ödediğini belirten Başkan Kesler, bir belediye başkanının en temel görevinin halkın huzur ve refahını sağlamak olduğunu söyledi.

Göreve geldiği ilk andan itibaren yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Kesler, 2 yıl içerisinde belediye bünyesinde bulunan 7 milyon TL’lik borç ödediğini söyledi. Köse Belediyesi’nde kurumsallığı sağlamak için de çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Başkan Kesler, Köse Belediyesi’nin 6 milyon 500 bin TL borcu kaldığını söyledi.

‘’Bugüne Kadar 7 Milyon TL Borç Ödedim, Belediyenin İtibarını Düzelttim’’

Belediye seçimlerini kazanıp göreve başladığında, Köse Belediyesi’nde ilk olarak kamu disiplinini düzelttiğini söyleyen Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, görev yaptığı 2 sene içerisinde Köse Belediyesi’ne ait 7 Milyon TL’lik borcu ödediğini söyledi. Başkan Kesler,  ‘’Belediye’yi ilk kazandığımızda geldik, ilk önce şunu gördüm bizim aile şirketimiz var kurumsallığa inanırım. İlk işimiz kamu disiplini ve kamu maliyesini düzeltmek oldu. Bunu yaparak bugüne kadar 7 milyon TL borç ödedim. 7300 nüfusla bana borç bırakıldı ben 5000 nüfusla bu borcu ödedim ve belediyenin vatandaşın gözünde ki itibarını düzelttim’’ dedi.

Köse GES Projesiyle Kalkınacak

Güneş Enerji Santrali projesinin Köse için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Kesler, yıllık güneşlenme sayıları noktasında Köse’nin 2400 saat güneşlenme süresiyle çok avantajlı bir konumda olduğunu belirterek,  ‘’Güneş Enerjisi vaatlerimden biriydi. Bununla ilgili eskiden TOKİ’nin almış olduğu 110 dönümlük bir yeri, 300 bin TL’ye aldık. Bugün sadece orayı satsak 10 milyon TL. Daha sonra bununla ilgili girişimleri yaptık, izinlerimizi aldık. Karadeniz kıyılarında böyle bir proje var Gerze’de, onların yaklaşık güneşlenme sayısı 1200 bizim Köse olarak 2400 tam iki katı. Daha sonra biz bununla ilgili sunumumuzu yaptık ve bakanlıktan bu konuyla ilgili onay geldi. Biz burada hem Gümüşhane’nin, Torul’un, Kürtün’ün, Şiran’ın ve Kelkit’in bütün enerji yatırım alanını buraya taşımak istiyoruz. Torul ile 1, Gümüşhane ile 2 KW net gelirin yüzde 5’ini almak şartıyla ve bugün de AKSA firmasıyla görüşerek yap işlet devret modeli üzerinde çalışıyoruz’’ ifadelerini kullandı.  

‘’Arabamın Yakıtı Dışında Hiçbir Şey Belediyeye Fatura Etmedim’’

Bir belediye başkanının en temel görevinin halkın huzurlu, birlik ve beraberliğinin sağlanması olduğunu ifade eden Başkan Kesler, şahsi olarak makam aracının faturası dışında hiçbir şeyi belediyeye fatura etmediğini söyleyerek, ‘’Biz geçmişe dönük hiç borçlanmadık. Ben göreve geldiğim günden itibaren, arabamın yakıtı dışında hiçbir şey belediyeye fatura etmedim. Bir belediye başkanının en temel görevi, halkının huzuru birlik ve beraberliğini sağlamak. Bugün kösede bana oy vermeyenlere sorun, benim kötü bir insan olduğumu söyleyemez. Topluluk olan yerde ben de varım. Ben insanlara yaptığım hizmetlerle dokunuyorum. Ben gece 12’de yaşanan bir sorunu çözüyorsam halka dokunuyordur. Hizmetlerin hepsinden vatandaşın haberi olmasına gerek yok, ben görevimi yapıyorum. Hiç kimse diyemez ki bizim işimiz düştü yapmadı “şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Köse, Belediye, Başkanı, Kesler, 2, Yılını, , Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı