Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 21:17 Bu haber 4321 kez okundu
 
KÖSE KAYMAKAMI YOKSUL AİLELERİ EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR
Köse ilçemizde yaşayan 49 yoksul ailenin ev bakımı ve onarımı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
KÖSE KAYMAKAMI YOKSUL AİLELERİ EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Köse ilçemizde yaşayan 49 yoksul ailenin ev bakımı ve onarımı yapıldı. Köse Kaymakamlığı tarafından ilçede tespit edilen çok sayıda yoksul aileden 46 tanesinin evinin bakım ve onarımı yapılarak devletin şefkat eli gerçekten yoksul ailelere htirildi.

 

Köse Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, konuyla ilgili gazetemiz Gümüşhane Ekspres’e yaptığı açıklamasında, "Köse ilçe merkez ve köylerinde evi olmayan evi olup harabe durumdaki fakir ve yardıma muhtaç çok sayıda vatandaşımızı tespit ettik bunlardan 46 tanesinin hanelerinde yapılan tarama sonucunda evi olmayan evi olup oturmaya uygun görünmeyen bu evlerin tespit edilerek plan projeleri yapılıp çevre ve şehircilik müdürlüğünden onaylattırılarak işe koyulduk. 2014 Eylül ve 2016 Haziran dönemleri arasında köse merkezdeki ve merkeze bağlı 14 köyde 3294 sayılı kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi aileye barınma yardımları kapsamında yeni ev yapımı, onarımı ve tadilatları yapılarak 596 bin TL ödedik ifadelerini kullandı.

Kaymakam Yazıcı ilçemize bağlı Subaşı Köyünün su sorununu çözdük, bunun için başarılması zor ve bir o kadar da çetrefilli bir işti neler yaşadık neler ama Hamt olsun üstesinden geldik,Köse halkını çok seviyorum üzüntü ve tasada birlikte harika insanlar şu siyasetin gerginlikleri olmasa tabi dedi.Sayın Şaban Arda Yazıcı gazetemiz Gümüşhane Ekspresi beğendiğini konulara hakim ve tarafsız objektif olarak yayıncılık yaptığını vurgulayarak tebriklerini sundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖSE, KAYMAKAMI, YOKSUL, AİLELERİ, EV, SAHİBİ, YAPMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı