Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 14:23 Bu haber 8526 kez okundu
 
KÖSE KAYMAKAMINA ANLAMLI TAKTİM
Köse'de kısa zaman dilimi içerisinde halkın tevetcühünü kazanan ve vatandaşın gönlünde taht kuran, Köse kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, yıllar önce ilçemiz Kelkit ve Muğla’nın, Dalaman ilçesinde Refiklik stajını tamamladıktan sonra Erzincan ilinde Kaymakam Adayı olarak görev yaptı.
KÖSE Haberi
KÖSE KAYMAKAMINA ANLAMLI TAKTİM

Köse'de kısa zaman dilimi içerisinde halkın tevetcühünü kazanan ve vatandaşın gönlünde taht kuran, Köse kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, yıllar önce ilçemiz Kelkit ve Muğla’nın, Dalaman ilçesinde  Refiklik stajını tamamladıktan sonra Erzincan ilinde Kaymakam Adayı olarak görev yaptı. 01.06.2017 tarihli  İçişleri Bakanlığının vali yardımcılıkları ve kaymakamlıklara ilişkin atama kararları ile Kastamonu ili İhsangazi ilçesi Kaymakamlığına kaymakam olarak atanan Ömer Faruk Canpolat, son 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle ilçemiz Köse’ye Kaymakam olarak atanan Ömer Faruk Canpolat’ın İlçemiz Kelkit’te Refiklik stajını tamamlayarak ayrıldığını Gümüşhaneekspres  haber yaparak okurlarımıza duyurmuştuk.

Kelkit halkının gözü, kulağı ve ençok okunan gazetesi, Gümüşhane ekspres  Köse ilçemize Kaymakam olarak atanan  Ömer Faruk Canpolat'a, o dönem kendisiyle ilgili yapmış olduğumuz haberin çıktığı gazeteyi makamında ziyaret ederek kendisine  takdim etmiş ve mesleği boyunca böylesine anlamlı ve güzel anılarla dolu haberleri kendisine sürpriz olarak takdim edilmesi dileğinde bulunduk. Kaymakam Sayın Canpolat böylesi bir anlam yüklü gazeteyi kendisine takdim etmemizden ötürü çok çok mutlu olduğunu ve duyduğu memnuniyeti dile getirirken, gazetemize nice nice yayınlar dileğinde bulundular.

KAYMAKAM ÖMER FARUK KİMDİR?

12/09/1989 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelen Kaymakam Canpolat ilk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlamış olup, 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden dereceyle mezun olmuştur. 1 yıllık süreyle Kamu Denetçiliği Kurumunda Uzman Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılında Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği stajını sırasıyla Gümüşhane-Kelkit ve Muğla-Dalaman ilçelerinde, Teftiş Stajını Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında tamamlamış; Kemaliye ve Ahmetli İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca yurtdışı stajı kapsamında İngiltere Sheffield Üniversitesinde 4 ay süreyle yabancı dil eğitimi alarak akabinde katıldığı Kaymakamlık Kursunu üstün başarı derecesi ile tamamladı. Yurt dışı stajının ardından Kastamonu’nun İhsangazi ilçesinde görev yapan Kaymakam Canpolat 31/08/2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı İle Köse ilçemize atanarak halihazırda kaymakam olarak görev yapmakta olup, Duygu Zeynep Canpolat ile evlidir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: KÖSE, KAYMAKAMINA, ANLAMLI, TAKTİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı