Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 02:28 Bu haber 2117 kez okundu
 
(KTSO) üyeleri Erzurum Gıda Hayvancılık ve Tarım Fuarında
Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığına seçilmesinin henüz üzerinden 6 ay geçen, Mustafa Servet Daltaban oda üyelerinin takdirini toplamayı başardı.
KELKİT Haberi
(KTSO) üyeleri Erzurum Gıda Hayvancılık ve Tarım Fuarında

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığına seçilmesinin henüz üzerinden 6 ay geçen, Mustafa Servet Daltaban oda üyelerinin takdirini toplamayı başardı.

 

(KTSO) Başkanlığı üyelerinin gelişen dünya teknoljisini yerinde görmek üzere 8. Düzenlenen Erzurum Gıda Hayvancılık ve Tarım Fuarına gezi organizasyonu düzenledi.


Oda Başkanı Daltaban fuar organizasyonunu Gümüşhane ekspres’e şu cümlelerle değerlendirdi. Bugün bu organizasyonla Gıda, Tarım ve Hayvancılıkta yeni yaklaşımları, teknolojik ürünleri ve geliştirilmiş teknolojik son ürünleri görme fırsatımız oldu. 


Üyelerimizin ve yatırımcılarımızın vizyon’una büyük katkısı olacağını düşündüğümüz organizasyonumuza katılarak, birlikteliğini esirgemeyen, Şiran Ziraat Odası Başkanı Turan Erdem, Kelkit Tarım ilçe Müdürlüğü çalışanları, Kelkit Muhtarlar Derneği Başkanı Aydın Akın ve üyesi muhtarlara, konuya ilgi duyan Üreticilerimize, çok teşekkür ediyoruz. Bugün iş gezimizde bizi yalnız bırakmadılar dedi.

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odasının Erzurum Tarım fuarına düzenlediği organizasyona Kelkit Tarım ilçe Müdürlüğünden katılan ve bir zamanlar müdür görevini başarılı bir şekilde yerine getiren Hüsamettin Meral'dan organizasyonu değerlendirmesini istediğimizde organizasyonun takdire şayan olduğunu bugün burda tarımla ilgili çeşitli yenilikleri görme fırsatımız oldu.Burada standlarda gördüğümüz çok şeyin ilçemiz Kelkit'te de uygulanabileceğini açıkca görüyoruz örnek verecek olursak mısır sılajı paketlemesi , en çok yenilebilen ancak ilçemiz Kelkit'te bilinmeyen istiridye mantarı (kavak mantarı) ve ismini sayamadığımız çok sayıda  ürün yapılabilir olduğunu gördük.Dolayısıyla sayın oda başkanımız Mustafa Servet Daltaban'a çok teşekkür ediyoruz,dedi. 

Şiran Ziraat Odası Başkanı Turan Erdem'in organizasyonu değerlendirmesi istendiğinde gezinin bir çok açıdan öneminin olduğunu tarım müdürlüğü yetkilisinin söylemlerinin önemsediğini buraları gezmenin insanın ufkunu açtığını gezi çerçevesinde kendilerinde bir vizyon oluşturduğunun altını çizerek daha iyi nasıl yapabiliriz onu gördük, genç başkanımız sayın Daltaban'dan çok umutluyuz , kendisine ve ekibine başarılar diliyorum dedi.

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı daha önce Konya gezisi düzenleyerek, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.bünyesinde Torku markası adıyla üretilen onlarca ürünün üretildiği fabrikaları gezerek faaliyetleri hakkında bilgi edinmişlerdi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: (KTSO), üyeleri, Erzurum, Gıda, Hayvancılık, ve, Tarım, Fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı