Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 14:34 Bu haber 3860 kez okundu
 
Kurban Bayramı için bayram namazı saati belli oldu
Gümüşhane’de 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı için bayram namazı saati belli oldu. Gümüşhane, Kurban Bayramında ilklere sahne olacak.
KÜRTÜN Haberi
Kurban Bayramı için bayram namazı saati belli oldu

Gümüşhane’de 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı için bayram namazı saati belli oldu. Gümüşhane, Kurban Bayramında ilklere sahne olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı web sitesinde yer alan duyuruya göre Gümüşhane kent merkezi ile Kelkit ilçesinde Kurban Bayram namazı saat 06.40’da, Köse ilçesinde 06.39’da, Kürtün, Şiran ve Torul ilçelerinde ise 06.41’de kılınacak.

İLK KEZ BAYRAMLAŞMA KAHVALTILI OLARAK KEMALİYE CAMİİ AVLUSUNDA YAPILACAK

İl merkezinde resmi bayramlaşma programı ise ilk kez Bayram Namazının ardından merkez Kemaliye Camii avlusunda gerçekleştirilecek. Burada il protokolü ile vatandaşlar kahvaltılı bayramlaşma gerçekleşecek. Bu tören son yıllarda Fatih Parkında geç saatlerde gerçekleştirilen programın aksine Bayram Namazının hemen ardından gerçekleştirilen ilk program olacak.

Kemaliye Camii avlusundaki kahvaltılı bayramlaşmanın ardından resmi program Polis Merkezi amirliği, Devlet Hastanesi, İtfaiye Amirliği, Garnizon Komutanlığı, 112 Acil Çağrı Merkezi ziyaretleriyle devam edecek

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre Gümüşhane'de Kurban Bayramının ilk 2 gününde il genelinde yağış beklenmiyor.  Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurban, Bayramı, için, bayram, namazı, saati, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı