Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 21:39 Bu haber 3759 kez okundu
 
Lokman Sevindik Davasında Karar çıktı
21 Haziran 2020 günü Kelkit’te alkol aldıktan sonra araç içerisinde arkadaşı olan Lokman Sevindik isimli şahsı tabancayla vurarak ölümüne sebep olan K. Y.’nin duruşmasında karar çıktı.
KELKİT Haberi
Lokman Sevindik Davasında Karar çıktı

21 Haziran 2020 günü Kelkit’te alkol aldıktan sonra araç içerisinde arkadaşı olan Lokman Sevindik isimli şahsı tabancayla vurarak ölümüne sebep olan  K. Y.’nin duruşmasında karar çıktı.


Gümüşhane 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Kararı açıklayan mahkeme heyeti, K. Y’ye kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis Cezasıyla cezalandırılmasına diğer sanık Y. Ö’nün ise olayı güvenlik güçlerine bildirmediği gerekçesiyle 5 ay hapis, ardından üç bin TL para cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Mahkeme heyeti sanıktan savunma yapmasını istedi. Sanık K.Y. maktulle kardeş gibi olduklarını belirterek, “ Olay alkolün verdiği sarhoşlukla gerçekleştirdim. Bana küfür ettiği için korkutmak maksadıyla silahı ateşledim dedi.

İlk celsede sanıklar savunma yaptı, tanıklar dinlendi. Savcı olayla ilgili mütalaasını verdi. Öldürülen Lokman Sevindik’in eşi ise şikayetçi olduğunu belirterek, iki çocuğunun babasız kaldığını söyledi.

Mahkeme sanığa son sözlerini sordu.
Sanık ise, “Pişmanım” dedi.  Bunun üzerine kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanığın kasten  adam öldürmek suçundan müebbet hapis  cezasıyla cezalandırmasına mahkum etti. 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Lokman, Sevindik, Davasında, Karar, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı