Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 03:28 Bu haber 3013 kez okundu
 
Lütfen Bu Yazıyı Okurmusunuz
Değerli okurlar değerli arkadaşlar sizlerin affına sığınarak sizlerden özür dileyerek beni ziyadesiyle rahatsız eden ilçemiz Kelkit'te yaşanan bir takım olayları sizlerle paylaşmak istiyorum.
KELKİT Haberi
Lütfen Bu Yazıyı Okurmusunuz

Değerli okurlar sevgili hemşehrilerim, sizlerin affına sığınarak sizlerden özür dileyerek beni ziyadesiyle rahatsız eden ilçemiz Kelkit’te yaşanan bir takım nahoş olayları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sevgili hemşehrilerim benim genç ve delikanlılık yıllarımı bilenler bilir bilmeyenler için 1980-1990 lı yıllar arasında ilçemiz Kelkit’te sayısı 3-4 tane içkili meyhane veya restorant, bunun yanında birkaç tanede alkol satışı yapılan büfeler var idi.

Akşam saat 22:00 den sonra ufak ufak herkes evine çekildikten sonra göze başlarında kafayı çeken restoran’larda kafayı bulan beyler caddeye iner heyt ulan var mı bize yan bakan?  Naraları atılır kavgalar nizalar olurdu. Camiler cemaat sız kalırdı. Kelkit’e küçük Moskova diye hitap edenleri dahi duymuşuzdur.

Çok sevdiğim bu ilçeden 1990 yıllarında zorunlu olarak ayrılıp İstanbul’a yerleştim. İçimde hep arkadaşlarımın özlemi yaşadığım anılarım derken 2014 yılında işlerimin bir kısmını çocuklarıma bırakarak unutamadığım,özlemini çektiğim bereket dolu memleket Kelkit’e döndüm. Buram buram sıla kokan bereket dolu memleket Kelkit geçen zaman dilimi içerisinde büyümüş, değişmiş ve gelişmiş, camiler cemaat dolmuş, büyük küçük demeden herkes Ezanla birlikte Camiye koşar olmuş, göze başlarına koşan gençler büyük şehirlere göç etmiş köylü kentli olmuş, İçkili restoranlar kapanmış, ilçede yaşayan çok sayıda gencin  esrarın esiri durumunda polisin operasyonları madde bağımlısı gençlerin peşinde. Kelkit’te gördüklerim duyduklarım akla hayale sığmayacak kadar kötü. Kimin eli kimin cebinde belli değil sevişenlermi? Öpüşenler’mi? hepsi var bunları ibretle izliyoruz. Özellikle kızların ailesi ne zorluklarla okumaya gönderiyor onlarda gidip ailesinin şerefini paramparça ediyor. Evli barklı koca koca adamlar çoluk çocuk sahibi yüzkarası insanlar. Kandırdıkları ağına düşürdükleri lise öğrencisi yavrucağızların iffetini kirletiyorlar. Kelkit’e geldiğim 4 yıl içerisinde insanın kabul etmeyeceği iğrenç olayların sayısının oldukça fazla olduğu yürütülen koşuşturmalardan açıkça anlaşılmaktadır.

Buradan ailelere sesleniyoruz, geçmişte kalan O yıllar yoktur artık. “Benim çocuğum yapmaz benim yavrum akıllıdır demeyin”. Gözünüz yavrularınızın üzerinde olsun. Daha birkaçgün önce üçü resmi biri gayri meşru dört çocuk babası ilçede esnaf olduğu iddia edilen bir kişinin lise ve Üniversite öğrencisi çok sayıda kızın iffetini kirlettiği gerekçesiyle hakkında adli soruşturma başlatıldığını bilmekteyiz.

Ayrıca bu neviden olaylar için hapis yatan ve haklarında soruşturma başlatılan kişilerin varlığını da maalesef üzülerek ifade edebiliriz. Ne diyelim hatırlatmak bizden.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Lütfen, Bu, Yazıyı, Okurmusunuz,
Yorumlar
Haber Yazılımı