Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 19:33 Bu haber 2859 kez okundu
 
'Medya Bizi Görmezden Geliyor'
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilen 1. olağan büyük kongreye Gümüşhane’den 2 otobüs ve 100 kişiyle katıldıklarını söyledi.
SİYASET Haberi
 'Medya Bizi Görmezden Geliyor'

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilen 1. olağan büyük kongreye Gümüşhane’den 2 otobüs ve 100 kişiyle katıldıklarını söyledi.

“Burada Gelecek Var”

Yeniden Refah Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongresi Pazar günü Ankara'da yapıldı. "Burada gelecek var" sloganıyla düzenlenen kongreyi yaptığı yazılı açıklama ile değerlendiren Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, Millî Görüş ruhunun hala ne kadar canlı olduğunu tüm dünyaya ispat ettiklerini söyledi.

Nas, “Kutlu davamızın ikinci kırk yılının başlangıcının, büyük şahlanışının ve yeni zaferlerinin işaret fişeği manasına gelen büyük kongremizi mükemmel bir şekilde gerçekleştirdik. Millî görüş zihniyetinin misyonunu tamamladığını düşünenlere, gömleği çıkartıp bir kenara koymakla bu davanın son bulacağını zannedenlere en yüksek perdeden cevap verdik. Filmin bitmediğini, aksine daha yeni başladığını dosta düşmana gösterdik" dedi.

“Resmi Rakamlar 44 Bin Diyor”

Emniyet müdürlüğünün resmi rakamlarına göre 44 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kongre için Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce kişinin Ankara’ ya akın ettiğini kaydeden Ziya Nas; “Gümüşhane teşkilatı olarak 2 otobüste yaklaşık 100 kişilik bir ekiple birlikte kongreye katıldık. Cumartesi günü yatsı namazından sonra dava arkadaşlarımız ile birlikte Ankara’ya hareket ettik. Sabah saatlerinde spor salonuna ulaştığımızda tarihi bir kongreye şahit olacağımızı anladık. Adeta bir insan seli vardı ve bizlerde bu mahşeri kalabalığa dahil olduk. Millî Görüş sevdalıları spor salonunun içini de dışını da hınca hınç bir şekilde doldurdu. Genel başkanımızın salona girmesiyle birlikte coşku zirve yaptı” diye konuştu.

“Medya Bizi Görmezden Geliyor”

Kongre öncesi ve sonrası yazılı ve görsel medyanın Yeniden Refah Partisi'ni görmezden gelişine şahit olduklarını dile getiren Nas; “Aldıkları talimat doğrultusunda henüz doğmamış, adı konmamış partilere kapılarını ardına kadar açan medyamız, söz konusu Yeniden Refah Partisi olunca maalesef üç maymunu oynamayı tercih ediyor. Çünkü biliyorlar ki Yeniden Refah Partisi tertemiz bir parti, Fatih Erbakan da tertemiz bir lider. Amacı belli, yolu belli, samimiyeti belli olan partimize yönelik ilgiyi ancak ve ancak yok sayarak engelleyebileceklerini düşünüyorlar. Rahmetli Erbakan Hocamızın döneminde de medya ambargosu çok yaşandı. Ancak ne Millî Görüş iktidarına engel olabildiler ne de Erbakan Hocamızı milletin gözünden, gönlünden düşürebildiler. Biz de aynı istikamette yürüyen insanlar olarak bütün bu engellere rağmen; yılmadan, usanmadan gece gündüz çalışacağız. En kısa zamanda gelmemiz gereken noktaya ulaşacağız. İnşallah bu ambargolar bizleri yıldıramayacak ve engelleyemeyecek" diye konuştu. 

“Bu Kongre “Yeter Artık Bizde Varız” Diyenlerin Eseridir”

Yeniden Refah Partisi olarak bir yerlerden icazet alarak yola çıkmadıklarına vurgu yapan Nas, “Biz bazılarının yaptığı gibi kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yaparak yola çıkmadık. Bizim kimseye diyet borcumuz yoktur. Bu aziz millete hizmet borcumuz vardır.‬ tertemiz bir geçmişle, en güçlü manevi mirasla bu aziz millete hizmet aşkıyla yola çıktık. Dava arkadaşlarımızın tamamen kendi imkanları ile katılım gösterdikleri kongremiz bu durumun göstergesidir. Bu muhteşem kongrenin mimarları, ne resmî kurum araçlarıyla taşınan personeller, ne iş umuduyla mecburen üye olan gençler, ne de tutulamayacak vaatlerle kandırılan insanlardır. Bu mahşeri kalabalık, alın teriyle kazandığı helal parasından harcayıp “Yeter artık bizde varız”, “Erbakan nerede bizde artık oradayız” düşüncesiyle Türkiye’nin dört bir yanından koşup gelen isimsiz kahramanlardan oluşmuştur” şeklinde konuştu.

“Siyaset, İnsanlığın Kurtuluşu İçin Yapılırsa İbadet Olur” 

Yeniden Refah Partisi olarak; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyleyen Nas, “Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz alışılagelmiş muhalefet anlayışında olduğu gibi 'mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun' anlayışıyla siyaset yapmıyoruz. Biz, milletimizin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla siyaset yapıyoruz. Biz; yıkmak, ayrıştırmak, ötekileştirmek, suçlamak için gelmiyoruz. Biz, hiçbir ayrım gözetmeksizin 82 milyon insanı kucaklamak için geliyoruz. İnancımızdan dolayı sadece 82 milyonun değil 7 milyar insanın selamete ermesi için bu yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak: (GGT) - www.gumushane.gen.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , 'Medya, Bizi, Görmezden, Geliyor',
Yorumlar
Haber Yazılımı