Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 03:31 Bu haber 1151 kez okundu
 
“MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ” DERTLERE DERMAN OLUYOR
Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri proje kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor.
KELKİT Haberi
“MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ” DERTLERE DERMAN OLUYOR

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri proje kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor.

 

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında yardıma muhtaç ailelerimize ulaşarak onların dertlerine derman oluyor. Proje kapsamında geçen sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ailelerin Mobilya, Bilgisayar, Elektrik ve Su Tesisatı sorunları çözülüyor, Kelkit esnafının katkılarıyla da ailelere erzak ve mobilya yardımları yapılıyor.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uyguladığı proje iki yıldan beri Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından çok aktif bir şekilde hayata geçirildi. Öğrenciler Öğretmenlerinin rehberliğinde ve diğer resmi kurumlar vasıtasıyla tespit ettikleri ailelerin önce ihtiyaçlarını belirliyor ve daha sonra da bu sorunlar tek tek çözülüyor.

Proje kapsamında bugüne kadar birçok ailenin mobilya ve bilgisayar ihtiyacı giderildi, elektrik ve su tesisatları onarıldı ve birçok aileye de giyim ve gıda yardımları yapıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uygulanmasını istediği bu anlamlı proje sayesinde öğrencilerin millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştiği, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ve aynı zamanda kendi yeteneklerini de geliştirme fırsatı buldukları, okul, esnaf ve aileleri birleştirerek toplumsal huzur ve barışa katkı sağladıkları vurgulanmaktadır.

Okul Müdürü Yılmaz Çakıcı, projenin aktif bir şekilde yürütülmesinde en büyük paya sahip olan okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, yardımlarını esirgemeyen Kelkit Esnafına ve ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederek çalışmalarının her sene bu şekilde devam edeceğini söyledi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: “MESLEK, LİSESİ, ÖĞRENCİLERİ, AİLELERİMİZLE, BULUŞUYOR, PROJESİ”, DERTLERE, DERMAN, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı