Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 23:53 Bu haber 5781 kez okundu
 
MHP Yönetimindeki Şiran'a bu görüntüler yakışmıyor
Şiran Belediyesi kaldırım işgali ve yol Kenarlarında bahar aylarında uzayan yaban otlarının görüntü kirliliği oluşturduğunu neden görmüyor?
ŞİRAN Haberi
MHP Yönetimindeki Şiran'a bu görüntüler yakışmıyor

Şiran Belediyesi kaldırım işgali ve yol Kenarlarında bahar aylarında uzayan yaban otlarının görüntü kirliliği oluşturduğunu neden görmüyor?

Şiran ilçe girişinde ilk etapta göze çarpan kurumuş ve uzamış yaban otları Şiran ilçemizin görülmeye değer yerlerinden birisi ve ülke genelinde bilinen kartpostallarda kendine yer bulan Şiran Tomara Şelalesi'ni gezmeye giden turizmcilerin kullandığı yol üzerinde bulunan döner kavşak ve refüjlerin kirliliği Şiran ilçemize yakışmadığını dile getiren vatandaşlar, Tomara Şelalesi'nin restorasyonu ve yolunun yapılmasında önemli katkıları olan hemşehrimiz Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık ve dönemin Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş beyin gözleri bu kirliliği görselerdi ne derdi doğrusu merak ediyoruz ifadesinde bulundular.


Şirin ilçemiz Şiran’ın son yıllarda gözle görünür bir gelişim gösterdiğini ancak son seçimle birlikte durağanlık gösterdiğinin gözden kaçmadığına vurgu yapan vatandaşlar, MHP'li bir belediye başkanın uzun yıllar sonra partilerine gösterilen teveccühü iyi okuması gerektiği ve ele geçen fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini sitem dolu sözlerle vurgulamaktadırlar.   

 

İlçeye girişte yolların bozukluğu ilk etapta göze çarparken çevre kirliliği gözden kaçmıyor. Şiran ilçe merkezinde kaldırımlar adeta köy görüntüsü veriyor, kaldırımlar işyeri sahipleri tarafından işgal edilmiş, vatandaşlar kaldırım yerine yolları kullanmak zorunda kalıyorlar.


Buradan Şiran belediye başkanı Sayın Mutlu Özel beye sormak istiyoruz, Sayın Başkan Şiran örnek bir şehir olma yolunda ilerlerken  “Bahar aylarında tabiatın canlanmasıyla doğal olarak yol kenarları, orta refüjler, kaldırım kenarları ve boş arsalarda çıkan yabani otların görüntü kirliliğine sebep olmasına rağmen bu otlar ve kaldırım işgallerine neden göz yumuyorsunuz?


Gazetemizi arayan vatandaşların iddiaları ciddi boyutlarda, birileri para kazanacak diye, kamusal alanlar neden işgal edilmektedirler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: MHP, Yönetimindeki, Şiran'a, bu, görüntüler, yakışmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı