Haber Detayı
01 Kasım 2020 - Pazar 13:45 Bu haber 4003 kez okundu
 
Mikro İşletmeler Destek Paketi
Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban odaya kayıtlı üyelere sosyal medya üzerinden duyuru’da bulundu. Başkan Daltaban Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamayı paylaşarak pandemi döneminde kamu bankalarımız tarafından bir desteğin daha hayata geçtiğini açıklamıştır.
KELKİT Haberi
Mikro İşletmeler Destek Paketi

Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban odaya kayıtlı üyelere sosyal medya üzerinden duyuru’da bulundu. Başkan Daltaban Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamayı paylaşarak pandemi döneminde kamu bankalarımız tarafından bir desteğin daha hayata geçtiğini açıklamıştır.

26 Ekim 2020 tarihi itibariyle devreye giren ve Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulacak Mikro İşletmeler Destek Paketine göre;

Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı olarak, 48 aya kadar vadeyle yıllık yüzde 11,5 faiz oranıyla kullandırılacak krediden, cirosu 3 milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilecek.

1 milyon TL'nin altında ciroya ulaşan işletmelere 50 bin TL'ye kadar limit açılan kredide, 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmelerin azami kredi limiti ise 100 bin TL olacak. Bu amaçla firmaların kredi limitinin en fazla yüzde 10'u nakit olarak serbest kullanıma bırakılacak, en az yüzde 90'lik kısmı ise işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 3. kişilere ve satıcılara havale-EFT ve kurumsal kart üzerinden ödenecek. Bu sayede yeni destek paketi ile işletmelerin maaş ve kira gibi temel giderleri karşılanmış olacak.

Nakit İşletme Kredisi'nin yanı sıra firmalar, kurumsal kart, doğrudan borçlandırma sistemi (DBS), tedarik zinciri finansmanı mal alımına yönelik teminat mektubu (TZF), güvenceli çek, nakit çekimine kapalı kurumsal kredili mevduat hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullanabilecektir dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Mikro, İşletmeler, Destek, Paketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı