Haber Detayı
20 Aralık 2020 - Pazar 13:32 Bu haber 1060 kez okundu
 
Müfettişler Birde Kelkit'e Uğrasalar
Yılsonu olması nedeniyle Gümüşhane'de tüm kurumlar müfettişler tarafından denetlendiği duyumunu aldık.
KELKİT Haberi
Müfettişler Birde Kelkit'e Uğrasalar

Yılsonu olması nedeniyle Gümüşhane'de tüm kurumlar müfettişler tarafından denetlendiği duyumunu aldık.

 

Kurumlar müfettişler tarafından hazır denetim yapılırken, bizimde kulağımıza gelen müfettişlerin bir serzenişini bizde buradan duyurmak istiyoruz.

 

Kurumlarda denetlemelerine devam eden müfettişler özellikle kitlerde Alım satım ve kiralama işlerinin hep aynı kişilere tarafından yapıldığını fark etmiş. Ve Gümüşhane’de kiralama ve alım satımda farklı firma yok mu ki hep aynı firmalardan alım yapıyorsunuz diye uyarmışlar.

 

Müfettişler 10 yıla yakın aynı firmadan araç kiralayan bir kurum amirine, başka kiralama şirketi Gümüşhane'de yok mu ki aynı şirket 10 yıldır taşımacılığını yapıyor? Getirin bana dosyaları! Demiş.

 

Bizde Gümüşhane Ekspres olarak buradan Sayın Müfettişlere sesleniyoruz gelin Kelkit’e burada yolsuzluğun her çeşidini görürsünüz, kurumlarda doğrudan temin ve diğer işler ede baksınlar, ilginç onlarca ihale göreceklerdir. Hep aynı kişiye iş vermelerden tutunda, tek başına çağrılarak ihale verilen onlarca dosya önlerinde bulacaklardır. Kelkit’te bu işler genelde böyle yapılıyor. Bir işe bir kişi girdiğinde, sanki kurum personeli gibi o işyerinden emekli oluyor. Daha ne diyelim? İnşallah müfettişler sesimizi duyarda bunları gün yüzüne çıkarırda tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimler yiyor. Beyt-ül mal’a kim el uzatmış vatandaş görsün…

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Müfettişler, Birde, Kelkit'e, Uğrasalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı