Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 13:53 Bu haber 4479 kez okundu
 
Muhtar Mete'den Yol isyanı
Muhtar Mete'den Yol isyanı
KELKİT Haberi
Muhtar Mete'den Yol isyanı

Eymür köyü muhtarı Yılmaz Mete Köyü’nün yolları yapılmadığı gerekçesiyle  il ve ilçe   yetkilileri başta olmak üzere  tüm daire amirlerine ilgili ve yetkililere, siyasi parti temsilcisi ve Gümüşhane Milletvekillerine yönelik  sitem dolu bir açıklamada bulundu.
Muhtar Mete köyünün ilçeye 31 KM. uzaklıkta olduğunu  nüfusunun ise yazları ikiyüz’lere ulaştığı,  kışları ise 40 civarında olduğunu  rahatlıkla söyleye biriz. Köyümüzün seçmen sayısı ise  seçim’in denk geldiği aylara göre değişiklik gösterdiği bir gerçektir.  Benim muhtar seçildiğimde seçmen sayısı  35 ler civarındaydı dedi.


Muhtar Mete sözlerinin devamında köylülerinin vatanına,  milletine, bağlı   birer birey olduğunun altını çizerken, istatisklere bakıldığında  her zaman  devletin  ve iktidar partisin yanında olduğunu açıkça görebilirsiniz, gelin görün ki  köyle ilçe arasını bağlayan yolumuz kullanılmaktan uzak adeta patika yol hükmündedir. Yolumuzun yapılması noktasında  il ve ilçe yöneticileri başta olmak üzere  tüm daire amirlerine konuyu taşıyarak köyümüzün yolunun yapılmasını istedik. Cevaben ise yaparız ederiz den başka   bir hizmet göremedik. İfadesinde bulundu.


Muhtar Mete konuyu Gümüşhane milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve C ihan Pektaş'ada  bildirdim, Sayın  Pektaş'ın zahmet edip  bizatihi köye gelerek  köy yolunda incelemelerde bulundu.  Ancak oda boş çıktı. Orada bir köyümüz var diyen olmadı. Oysaki köyümüz  Eğmür 'e bağlı  bahçecik mahalle’si de vardır; burasıyla birlikte Söğütlü beldemize,  12 KM. mesafededir. Bu mesafenin altı kilometresi  Şiran İlçemize bağlı Balkisar köyü sınırında kalmakta ve  burası’da Şiran ilçe kaymakamlığı tarafından yapılarak asfaltlanmaktadır. Arada kalan  bozuk olan yolumuz sadece 6 kilo metredir. Ulaşımda yaşadığımız sıkıntıların giderilmesini  bir kez daha  buradan haykırıyoruz, acaba   sesimizi duyurmak için başka daha ne yapalım dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Muhtar, Mete'den, Yol, isyanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı