Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 18:59 Bu haber 1492 kez okundu
 
Nurettin Özdemir Adına Yakışır Açılış Gerçekleştirildi
Kelkit’in bağrından çıkarak Türk edebiyatına ve irfanına kazandırdığı önemli şair ve yazar merhum Nurettin Özdemir, adına yaptırılan kültür evinin açılışı gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Nurettin Özdemir Adına Yakışır Açılış Gerçekleştirildi

Kelkit ilçemizde ‘Vatan’ şiirinin sahibi Nurettin Özdemir adına kültür evi açılışı gerçekleştirildi.
 
Kelkit Belediyesi tarafından Belediye İş hanının 1.katında oluşturulan Kültür Evinin açılışı için tören düzenlendi.
 
Açılışa Sayın Valimiz Okay Memiş, Milletvekili Cihan Pektaş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve çok sayıda davetli katıldı. Programda Şanlıurfa’dan gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Kazım Kiriş ve ekibi, Urfa Sıra Gecelerinden örnek sundu.
 
Etkinlikte konuşan Sayın Valimiz, kültürel hizmetlerin önemine vurgu yaparak, “İnsanoğlu olarak madde ve manadan oluşuyoruz. Yemek yememiz, su içmemiz, uyumamız ne kadar elzemse ruhumuz için de müziğe, spora, sosyal etkinliklere, ibadete ihtiyacımız var. Bunları da görmezden gelemeyiz” dedi.
 
Belediye Başkanı Yılmaz ise kütüphanenin yanı başında kültürel etkinlikler için yaptıkları kültür evinde devlet büyükleri geldiğinde ağırlanabileceği bir mekan olduğunu söyledi. Kelkitli büyük şair Nurettin Özdemir anısına şiir gecesini de bu salonda yaptıklarını hatırlatan Yılmaz, “O programda tesise Nurettin Özdemir Kültür Evi adının konulması istenmişti. Biz de bugün Nurettin Özdemir’in adına bu mekanı açmış oluyoruz. Kelkit’in böyle bir mekana ihtiyacı vardı. Bizde bunu yaptık. Bundan sonra da belirli zamanlarda Herfene geceleri gibi programlar yapmayı düşünüyoruz” dedi.
Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Nurettin, Özdemir, Adına, Yakışır, Açılış, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı