Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 17:09 Bu haber 1516 kez okundu
 
Okul Yolları Kaldırımla Tanışıyor
Kelkit sanayi bölgesi ile iç içe olan okul ve yolları öğrenci, öğretmen ve velilerin sürekli tepkisiyle gündem oluyordu.
KELKİT Haberi
Okul Yolları Kaldırımla Tanışıyor

Kelkit sanayi bölgesi ile iç içe olan okul ve yolları öğrenci, öğretmen ve velilerin sürekli tepkisiyle gündem oluyordu.

Okul çevresine gelişi güzel bırakılan sanayi artıkları, istif edilen kereste tomrukları ve hurdaya dönmüş oto’ların arasından kaldırım olmadan okuluna gitmek zorunda olan öğrenciler korku dolu anlar yaşıyordu. 

Ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarını belirten insanlar gazetemiz Gümüşhane ekspres’e sürekli şikayet’te bulunuyor, “Çocuklarımızı okula bazen tek göndermek zorunda kalıyoruz ama hep güzümüz arkada kalıyor acaba çocuğuma araba çarpar mı bir şey olur mu? Böyle bir zamanda çocuklarımızın kaldırımın olmadığı bir yolda okula gidip gelmeleri günümüz Türkiye’sine hiç yakışmıyor. Çocuklarımız adeta okul yolunda ölüm korkusu yaşıyorlar” diyerek acil önlem alınmasını ve en azından bir kaldırım yapılarak bu sorunun çözülmesini istiyorlardı. 

Kelkit belediye başkanı Aziz Nas vatandaşın  haklı talebini  yerinde görüp,  fen işlerine talimatlarıyla birlikte harekete geçen ekipler yol kenarını atıklardan arındırıp yol kenarına kaldırım, yolun ise asfaltlama çalışmasını başlattı. Konuyla ilgili gazetemiz Gümüşhane Ekspres’e açıklamada bulunan belediye başkanı Aziz Nas; Okul yollarımızda Öğrencilerimizin, servis araçları ve yaya olarak gelen öğrencilerimizin daha güvenli olarak Eğitim Yuvalarına ulaşması için Yol Güzergah’ında kot seviyesi düşürme, kaldırım, sıcak asfalt ve yol genişletme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Söz konusu yolda kaldırım çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanarak sıkıntı olmaktan çıkacak aksi takdirde İnönü ve Yunus Emre mahallelerimizi bir birine bağlayacak ve yapımı bitmek üzere olan köprünün hizmete açılmasıyla birlikte bu yol daha işlek hal alacaktır dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Okul, Yolları, Kaldırımla, Tanışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı