Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 22:19 Bu haber 3499 kez okundu
 
Öz-İş Güvenlik Sendikası'nda hedef: Tek çatı
Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (ÖZ-İŞ SEN) Batı Karadeniz Bölge Kongresi Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Öz-İş Güvenlik Sendikası'nda hedef: Tek çatı

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (ÖZ-İŞ SEN) Batı Karadeniz Bölge Kongresi Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu çok amaçlı toplantı salonunda yapıldı. 

Kongreye ÖZ-İŞ Sendikası yönetici ve üyeleri ile sendikanın Gümüşhane İl Başkanı İrfan Mustafa Turhan Katıldı.

Turhan, toplantının ardından yaptığı açıklamada Batı Karadeniz Şubesi içerisinde yer alan Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt illerinde güvenlik işçisi sayısının 2 bin 513 olduğunu, ÖZ-İŞ Sendikası üyesinin ise 794 kişi olduğunu söyledi. 

Mevcut üye sayısını artırmak için yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Turhan, “Hedefimiz bölgemiz içerisine dahil olan illerimizde görev yapan tüm Özel Güvenlik çalışanlarını tek çatı altında toplamak” dedi

Özel Güvenlik görevlilerinin Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt illerinde kamu örgütlenmesinin yüzde 60'ını tamamladıklarını belirten Turhan, “Kadro sürecinde Güvenlik Görevlilerine desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu ve ÖZ-İŞ Sen Genel Başkanımız Sayın Sedat Sevinç beye teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Gümüşhane il genelinde Özel Güvenlik görevlilerini sendikalı yapabilmek ve haklarını arayabilmek için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Turhan, “İl genelinde üyelerimiz her geçen gün artıyor. Hedefimiz il genelindeki bütün Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızın iyi ve kötü gününde yanlarında olup, sendika olarak kendilerine destek olmaktır” dedi.  

Yapılan seçimlerde ÖZ-İŞ Sendikası Batı Karadeniz Bölge Başkanlığına Ercan Çelenk seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Tülay Baltacı Semiz, Hüseyin Ar, Adem Çıtak, İrfan Mustafa Turhan.
 


 

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Öz-İş, Güvenlik, Sendikası'nda, hedef:, Tek, çatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı