Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 02:34 Bu haber 1680 kez okundu
 
PTT Acentesi Getirmek İlk İşim Olsun
Kelkit’in en büyük beldesi konumundaki Gümüşgöze’de PTT Acentesi neden yoktur? Sorusuna MHP Gümüşgöze belediye başkan adayı, Mehmet Zeyrek Nasip olur belediye başkanı seçilirsem ilk işim beldeye PTT Acentesi getirmek olacaktır, dedi.
KELKİT Haberi
PTT Acentesi  Getirmek İlk İşim Olsun

Kelkit’in en büyük beldesi konumundaki Gümüşgöze’de PTT Acentesi neden yoktur? Sorusuna MHP Gümüşgöze belediye başkan adayı, Mehmet Zeyrek Nasip olur belediye başkanı seçilirsem ilk işim beldeye PTT Acentesi getirmek olacaktır, dedi.

Zeyrek; PTT Acentesini beldeye getirilmesi çok kolay, belde halkına sunulan ise en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Kelkit ilçemize bağlı Söğütlü ve Deredolu beldelerinde zaten söz konusu acenteler var ve uzun zamandır hizmet vermektedir. Allah nasip eder belde halkım teveccüh gösterirde beldeme hizmet etme şansı şahsıma verilirse beldem hizmet nasıl oluyor görecektir, taş dizmek duvar yapmak sıradan işler onlar, biz yapacagız siz göreceksiniz, devletimin  tüm imkanları  beldem halkına sunulacak bunuda yaparken tam bir şeffalık içerisinde beldenin iktisadi durumu, yani beldeye başkanlığımıza  aylık gelen ve giden  harcamalarımız  aydan aya  panoya asılarak şeffaf bir şekilde tüm vatandaşın   görmesi saglanacaktır, ifadesinde bulundu.

 

PTT Acentesi açmak gerçekten çok kolay mı’dır sorusuna cevap veren ilgililer “iki asırdır, (23 Ekim 1840 tarihinden bu güne kadar) vatandaşa hizmet etmeyi sürdüren Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT) olarak amacımız; halkımıza daha kaliteli, güvenli, süratli ve ekonomik hizmet verebilmektir. PTT A.Ş. olarak rekabet ortamında kendini yenileyerek çağdaş hizmetler üreten ve sürekli gelişen, sunulan hizmetlerin Ülkemizin her yerine hatta en ücra köşesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla birçok yeniliğe imza atmıştır. Bu nedenle Kelkit ilçemize bağlı Söğütlü ve Deredolu beldelerimizde uzun zamandır PTT Acentesi açılarak belde halkının hizmetine girmiştir.” Gümüşgöze beldemiz ve diğer beldelerimizde talep ettiklerinde götürülür henüz bize ulaşan bir talep yoktur, ifadesinde bulunuldu.

Edindiğimiz bilgiye göre, Gümüşgöze beldemize PTT Acentesi açıldığında yapılacak işlemler ise şöyle sıralayabiliriz. “1-PTT KARGO-APS Kurye kabul işlemleri, 2-Havale İşlemleri,3-Posta Çeki İşlemleri, 4-Fatura Tahsilatları  (Elektrik-Su-Telefon faturaları) 5-Sosyal Yardım Ödemeleri (SGK Emekli maaşı, ŞNT, Engelli Maaşı, Yaşlılık Maaşı gibi) 6-Kredi Kartı Ödemeleri, 7-Mektup Gönderimi, 8-GSM operatörlerine kontör yükleme vb. birçok işlemler yapılmaktadır.”

 

PTT hizmetlerini vatandaşın ayağına kadar götürmektedir. Gümüşgöze’ye PTT Acentesi açıldığında, diğer PTT şubelerinde olduğu gibi burada da 200'ün üzerinde işlem yapılabileceğini altını çizen yetkili,"Özellikle beldede oturan yaşlılar emekli maaşlarını buradan alabilecek. Bu sayede buradaki vatandaşlarımız Kelkit’e gelmek zorunda kalmayacaktır.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: PTT, Acentesi, , Getirmek, İlk, İşim, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı