Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 11:28 Bu haber 4519 kez okundu
 
Rakip takımın cezası Gümüşhanespor'a kesildi
TFF 2.lig, Beyaz Grupta şampiyonluk düğümünü çözecek kritik maçlardan Şanlıurfaspor-Gümüşhanespor müsabakası öncesi Gümüşhanespor taraftarlarına da stada giriş yasağı taraftarları ayaklandırdı.
SPOR Haberi
Rakip takımın cezası Gümüşhanespor'a kesildi

TFF 2.lig, Beyaz Grupta şampiyonluk düğümünü çözecek kritik maçlardan Şanlıurfaspor-Gümüşhanespor müsabakası öncesi Gümüşhanespor taraftarlarına da stada giriş yasağı taraftarları ayaklandırdı.

Şanlıurfa İl Spor Güvenlik Kurulu, Şanlıurfaspor’un cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak müsabakada Gümüşhanespor seyircisinin de müsabakaya alınmaması kararını alarak dün ilgililere tebliğ etti.

Açıklamanın sosyal medyada yayılmasının ardından ciddi tepkiler oluşurken, Gümüşhane Kafadarlar Taraftar Derneği başkanı Miraç Koç yaptığı açıklamada yaklaşık 10 gündür sahte ve gerçek hesaplarla Gümüşhanespor Taraftar Gruplarının sayfalarına girip tahrik mesajları, küfürler ve tehditler savuran Şanlıurfaspor taraftarının cezalı oldukları maçı sanki Gümüşhanespor taraftarı ile aralarında büyük bir sorun varmış gibi göstererek deplasman taraftarına da yasak getirttiğini savundu.

“Gerek taraftarımızı gerekse futbolcularımızı tehdit eden sosyal medya hesaplarının tümünden hukuk nezdinde şikayetçi olacağız”

Bu komplonun planlı ve kurgulu bir şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden Koç, “Özellikle futbolcularımızdan Kaan Söylemezgiller ve Oktay Delibalta'ya alenen tehdit mesajları gönderen kişi ve kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı ifade etmek istiyorum. Gümüşhanespor taraftarı deplasman yasağı almasının neticesinde sahte hesaplarla atılan tehdit mesajlarının yerini dostluk mesajları alması oldukça trajikomik bir durumdur. Bizler Gümüşhanespor Kafadarlar Taraftar Derneği olarak böyle bayat numaralara kanmadığımızı da ifade etmek istiyorum. Sahada oynanması gereken mücadeleyi saha dışına çıkarıp, olmayan suni kavga ortamı yaratıp, gerek taraftarımızı gerekse futbolcularımızı tehdit eden sosyal medya hesaplarının tümünden hukuk nezdinde şikayetçi olacağımızı ve bu konunun takipçisi olacağımızı birkez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

“Şanlıurfa Emniyeti, Gümüşhanespor kafilesinin can güvenliğini nasıl sağlayacak merak ediyoruz?”

Şanlıurfaspor'un bu tür ayak oyunlarına ihtiyacı olmadığını dile getiren Koç, “Adına ve camiasına yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunan Şanlıurfaspor yönetimini ve taraftarını bu sergiledikleri tiyatrodan ötürü şiddetle kınıyoruz. Ayrıca TFF'na bu maçın tarafsız bir sahada oynanmasını ve o maça ceza almamış olan Gümüşhanespor taraftarının deplasman kontenjanı göz önüne alınarak stada alınmasını talep edeceğiz. Şanlıurfaspor'un 2 hafta önce kendi sahasında oynadığı Hacettepe karşılaşmasında gerek protokolde gerekse soyunma odasında ve tribünlerde estirdiği terörün neticesinde ceza aldığını da hatırlatmak gerekir. Şanlıurfa'ya gelmek isteyen bin 400 Gümüşhanespor taraftarının can güvenliğini sağlayamayacak olan Şanlıurfa Emniyeti, Gümüşhanespor kafilesinin can güvenliğini nasıl sağlayacak merak ediyoruz? İşte bizler futbolcularımızın ve teknik ekibimizin can güvenliğinden endişe duyduğumuzdan bu maçın tarafsız sahada oynanmasından yanayız” diye konuştu.

Sergilenen tiyatroya rağmen sezon sonunda şampiyonun Gümüşhanespor olacağından hiç kimsenin kuşkusu olmamasını isteyen Koç, “Çünkü bizler takımımıza güveniyoruz. Takımlarına güvenmeyip meseleyi masa başı olayına taşıyanların sergiledikleri davranışlar ortadadır. Bu maç adil bir şekilde oynandığı takdirde 3 puanın sahibi olacağımızdan kuşku yok” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rakip, takımın, cezası, Gümüşhanespor'a, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı