Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 01:36 Bu haber 2499 kez okundu
 
Rektör Zeybek Kongreye 3 çalışmayla katkıda bulundu
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne hazırladığı üç çalışmayla katkıda bulundu.
GÜMÜŞHANE Haberi
Rektör Zeybek Kongreye 3 çalışmayla katkıda bulundu

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’ne hazırladığı üç çalışmayla katkıda bulundu.

Gümüşhane Kürtün ilçesinde bulunan ve tescilli bir ürün olan Araköy Ekmeğinin ele alındığı ‘Tescilli Bir Ürün Olarak Araköy Ekmeği’, ‘Şehirlerin Kuruluş ve Gelişmesinde Panayırların Etkisi: Boyabat Panayırı Örneği’ ve Şiran ilçesinde bulunan Tomara Çağlayanı ile ilgili görüşlerin derlendiği ‘Ziyaretçi Bakış Açısıyla Tomara Çağlayanı ve Tesisleri’ başlıklarında kongrenin ikinci gününde yapılan oturumda sunumunu gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, makamların geçici, önemli olanın ise bilim adına üretim yapmak olduğunu vurguladı.

‘Ziyaretçi Bakış Açısıyla Tomara Çağlayanı ve Tesisleri’ adlı sunumunda Gümüşhane’nin önemli turistik yerlerinden olan Tomara Şelalesi ile ilgili kısa bilgilere yer veren Rektör Zeybek, çalışmada ziyaretçilerin Tomara Şelalesi’ni nasıl değerlendirdikleri hakkında bilgi ve görüşlerini de paylaştı.

Rektör Zeybek, “Tomara Çağlayanı Gümüşhane’mizin Şiran ilçesine bağlı Seydibaba Köyü sınırları içerisinde yer alır. Çalışmamızın amacı bir taraftan çağlayanımızın tanıtımını sağlamak, diğer taraftan da doğal çekicilik ile ilgili bir tesis işletmeciliğinin nasıl değerlendirildiğini ve ziyaretçilerin burayı nasıl değerlendirdiğini ön plana çıkarmaktır. Bu amaçla da Tomara Çağlayanı’na gelen ziyaretçilere serbest olarak ziyaret alanı hakkındaki görüşlerini alıp değerlendirdik. Bu konu hakkında da literatür taramasıyla birlikte gerekli tüm çalışmaları yaparak kongremizde sunduk. Bu bilgilerin toparlanmasında bizlere yardımcı olan Tomara Şelalesi Tabiat Parkı’nın işletmecisi Baki Kara’ya teşekkür ediyorum” diyerek sunumunu bitirdi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Rektör, Zeybek, Kongreye, 3, çalışmayla, katkıda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı