Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 10:08 Bu haber 1302 kez okundu
 
Rektörümüzün Miraç Kandili Mesajı
Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Miraç Kandilini kutlayan bir mesaj yayınladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Rektörümüzün Miraç Kandili Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Miraç Kandilini kutlayan bir mesaj yayınladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi. “Üç aylarımızdaki ikinci kandilimiz olan Miraç Kandili, bir arınma ve Allah’a yükseliştir. Miraç, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazret-i Muhammed (SAV)’in, Mekke döneminde bir gece, Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuktur.

İsra suresinin başlangıç ayetlerinde bu kutlu yolculuğun ilk aşaması şöyle anlatılır:

‘Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.’

Bu gece, bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten ve her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğinin hatırlanmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek gecenin, milletimizin birliğine, beraberliğine, sevginin ve saygının artmasına vesile olmasını diliyor, tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutluyorum.”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Rektörümüzün, Miraç, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı