Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 20:40 Bu haber 1818 kez okundu
 
RESMİ İLAN
T.C. KELKİT İCRA DAİRESİ 2017/219 ESAS
RESMİ İLAN Haberi
RESMİ İLAN

T.C. KELKİT İCRA DAİRESİ 2017/219 ESAS 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gümüşhane İl, Kelkit İlçe, 431 Ada, 4 Parsel BÜYÜKCAMİ Mahalle/Köy, YILANLI Mevkii, Belediye imar planı içindedir. İmar durumu ayrık nizam 3 kat konut alanlıdır. TAKS 0,3-KAKS 0,9’dur, Köşe parseldir. Kuzey ve doğu cepheleri yoldur. İmar
parselidir. Yapılaşmaya uygundur. Resmi ve sosyal yapılara yakındır. Ulaşım yoktur. Atakent sitesi bitişiğindedir. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.
Adresi                      : Büyükcami Mah. Kelkit / GÜMÜŞHANE 
Yüzölçümü               : 465,78 m2
 İmar Durumu           : Yok
 Kıymeti                    : 69.867,00 TL
 KDV Oranı               : 18
 Kaydındaki Şerhler  : Tapu kaydındaki gibidir. 
1. Satış Günü           : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
 2. Satış Günü          : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası 
Satış Yeri                  : KELKİT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133.üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Basım 10

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: RESMİ, İLAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı