Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 22:36 Bu haber 2143 kez okundu
 
RESMİ İLAN
T.C. KELKİT İCRA DAİRESİ 2018/60 TL MT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
RESMİ İLAN

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri 
1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Gümüşhane İl, Kelkit İlçe,424 Ada, 16 Parsel, Bahçelievler Mahalle/Köy, KIRAN(YONCALIK) Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Gümüşhane İl, Kelkit ilçe,424 Ada, 6 Parsel, Bahçelievler Mahalle/Köy, Kıran (yoncalık) Mevkii, 2 kat 12 nolu bağımsız bölüm taşınmaz belediye sınırları içerisinde İmar planında konut alanı içerisinde kalmakta olup Ayrık Nizam Taks:0.35 Kask:1.05 3 Kat yapılaşma koşullarına sahiptir. Satışa konu taşınmazların bulunduğu bina 1112,01 m2 yüz ölçümlü düz bir topografik yapıya sahip Arsa üzerindedir. Taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum kat+ Zeminkat +2 normal Kat olmak zere 4 kattan oluşmakta olup, ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. bina girişi kuzey batı cepheden ve bodrum kat seviyesinden sağlanmaktadır. söz konusu taşınmazın konumlu olduğu binanın bodrum katında 3 adet depo kazan dairesi ve 3 adet mesken hacimleri bulunmaktadır. zemin katta ve normal katların her birinde 3’er adet mesken olmak üzere binanın toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunaktadır. binanın dış cephesi ısı yalıtımlı olup akrilik esaslı boyadır. kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalıdır. binanın ısıtma sistemi merkezi kaloriferlidir. son yıllarda düzenli ve yeni binaların yer aldığı gelişen bölgedir. alt yapı sorununun olmaması bölgeye olan talebi olumlu yönde etkilemiştir.Söz konusu bölge ilçe merkezinin yaklaşık 1500 m güneydoğusunda konumludur. Bölge ayrık nizam 3-5 katlı konut binalarının yer aldığı orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen konut alanıdır. Söz konusu taşınmaz 12 nolu bağımsız bölüm nolu mesken projesine göre ve mevcutta 2. katta ve girişe göre sağ kolda güney-batı yöndendir. 132 m2 kullanım alanına sahip olup antre hol, salon, 3 adet oda mutfak, banyo, Ic wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
 Adresi              : Kelkit ilçe,424 Ada, 16 Parsel, Bahçelievler Mahalle/Köy, kıran(yoncalık)  
                           Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm 
Yüzölçümü       : 132 m2 
Arsa Payı         : 1/12 
İmar Durumu    : Var 
Kıymeti             : 160.000,00 TL 
KDV Oranı        : 1 
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
 1. Satış Günü 01/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü               : 01/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış yeri                      : KELKİT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış Teminat Miktarı    : 32.000,00 TL 
Satışa Başlama Bedeli  : 80.000,00 TL 
Satış şartları :
1 - İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tell6llık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilin mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.BASIM 27

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: RESMİ, İLAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı