Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 17:40 Bu haber 8943 kez okundu
 
RESMİ İLAN
T.C KELKİT İCRA DAİRESİ 2019/130 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
RESMİ İLAN Haberi
RESMİ İLAN

T.C KELKİT İCRA DAİRESİ 2019/130 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri 
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gümüşhane il, Kelkit ilçe, 47 Ada, 16 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Gümüşhane İli, Kelkit İlçesi, Cumhuriyet Mah. Çatak mevkiindeki taşınmazın bulunduğu bina 1071,40 m2dir. 47 Ada, 16 parsel üzerine bodrum kat+zemin kat+3 normal kat şeklinde inşaa edilmiştir. değerlendirmeye konu 3 katta 14 nolu bağımsız bölüm mesken olup , hol 3 oda, salon,+ mutfak ve banyo ve wc'den oluşmaktadır. yaklaşık 123 m2 kullanım alanına sahiptir. taşınmazın, şehir imar planında olduğu, tüm belediye hizmetlerinden faydalandığı ve meskün saha içerisinde bulunduğu anlaşılmaktadır. Kelkit Belediyesi imar planına göre konut bölgesi imarlıdır. ulaşım problemi yoktur. Taşınmazın değeri 190.000,00 TL'dir.
Adresi                   : Kelkit İlçesi Cumhuriyet Mah.
Yüzölçümü       :123 rn2
Arsa Payı       : 1/15
İmar Durumu       : Var
Kıymeti                   : 190.000,00 TL
KDV Oranı       :1 
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
I. Satış Günü       : 28/10/2020 günü 14:00- 14:05 arası
2. Satış Günü       : 24/11/2020 günü 14:00- 14:05 arası
Satış Yeri       : KELKİT İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları 
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir ömeği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. BASIM 38
Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: RESMİ, İLAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı