Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 23:58 Bu haber 2088 kez okundu
 
SABAH ÇOCUK, AKŞAM YETİŞKİN
Gümüşhane Sanat Tiyatrosu iki farklı tiyatro oyunuyla seyircilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
SABAH ÇOCUK, AKŞAM YETİŞKİN

Gümüşhane Sanat Tiyatrosu iki farklı tiyatro oyunuyla seyircilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yarın ilk seansı saat 15:00’da “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı çocuk oyunu ile yapacak olan GST,  akşam saat 19:00’da ise “Karmakarışık Müzikali” oyunu ile biz seyircilerin karşısında olacak.

Hepimizin hikayesi ile büyüdüğü Kırmızı Başlıklı Kız masalının mahalleden ormana, ormandan büyük annenin evine giden macerasını çocuklar için sahneleniyor. Gösteride kentleşmenin, hayvanların yaşam alanlarına olumsuz etkisi, mahalle kültürünün önemi, sağlıklı beslenme gibi bir çok öğretici konu çocuklara müzikli, danslı ve eğlenceli bir şekilde sunulacak.

Yetişkin oyunu “Karmakarışık” ise gençlerin ebeveynleri ile ebeveynlerin ise çocukları ile olan fikir çatışmasını ele almaktadır. Kendi kararlarını vermek üzere hareket eden gençlerin ebeveynleri tarafından kısıtlandığını ve sosyo kültürel baskının etkisi ile karar veremediklerini sahnede görmekteyiz. Gençlerin de ailelerine karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeyip özgürlük adı altında sorumsuz bir hayat edinmekte olduğunu anlatan oyun, bir çok tiyatro eserinin metninden pasajlar alınarak kolaj bir tiyatro oyunu ortaya çıkarak skeçler halinde ilerlemektedir.

Cumartesi Günü saat 15:00 ve 19:00’da yapılacak olan gösterilere seyircilerden talep olduğunu belirten Gümüşhane Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mesut Budak, haftada iki seans gösteri yapmanın çok zor bir iş olduğunu ve bunu Türkiye’de yapan çok az tiyatro olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: SABAH, ÇOCUK,, AKŞAM, YETİŞKİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı