Haber Detayı
25 Temmuz 2021 - Pazar 16:51 Bu haber 1386 kez okundu
 
Sadık Köyü Cami temel atma töreni yapıldı
Şiran Gençlik ve spor ilçe müdürü Tarık Şahin’in sunduğu Program emekli imam Hasan Kadız’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
ŞİRAN Haberi
Sadık Köyü Cami temel atma töreni yapıldı

Şiran Gençlik ve spor ilçe müdürü Tarık Şahin’in sunduğu Program emekli imam Hasan Kadız’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Davetliler ve Sadık köylülerinin yoğun ilgi gösterdiği temel atma törenine katılımcılara teşekkür eden ŞİDEF Genel Başkan yardımcısı,  Sadık Köyü Derneği Başkanı Selim Demir ve Yahya Sevindik hemşerilerinden cami inşaatına destek talep etti.

ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya;” Sadık Köyü camimiz hayırlı olsun. Camilerimiz Allah kelamı ve Resulullah sünnetinin işlendiği yerleridir. Bunun yanı sıra milli mücadelelerde önemli rol oynamıştır.  Cami inşaatlarımız bir şekilde biter. Bu ahir zamanda önemli olan camilerimizin içini manevi şekilde doldurmak ve işler hale getirmektir. Camilerimizi inşaat görünümünden çıkarıp maddi manevi insanları doyuran mekanlar haline getirelim” dedi.

Destek konuşmalarının yapıldığı tören Şiran Müftüsü Gökhan Badem’in duası ile son buldu.

Gümüşhane Şiran Yukarı Sadık Köyü Cami inşaatı temel atma törenine Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, Şiran Müftüsü Gökhan Badem, ŞİDEF Danışmanı Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Ak Parti Şiran İlçe Başkanı Kazım Tosun, MHP Şiran İlçe Başkanı Veysel Çubukçu, ŞEKAV Genel Sekreteri Ramazan Kahveci, GÜDEF 1.Bölge Başkanı Birol Boz, ŞİDEF Yönetim Kurulu üyeleri, Şiran ilçe müdürleri, köy muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Sadık, Köyü, Cami, temel, atma, töreni, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı