Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 00:16 Bu haber 1208 kez okundu
 
Sağlık bakanı ve emniyet uyardı
Coronavirüs taraması için Sağlık Bakanlığı'ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığı iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Sağlık bakanı ve emniyet uyardı

Coronavirüs taraması için Sağlık Bakanlığı'ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığı iddia edildi.

 

Gelen şikayetler üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Genel Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından koronavirüs dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyararak, "Sağlık Bakanlığı, korona virüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır" dedi.


Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sağlık Bakanlığı, korona virüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım” dedi.

EMNİYET'TEN UYARI

Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabından, “Corona Virüs Risk Taraması Alo 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112-155-156'den haber vermelerini bekliyoruz" uyarısında bulunuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, bakanı, ve, emniyet, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı