Haber Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 14:23 Bu haber 2163 kez okundu
 
Şehit Babasın’dan Öbektaş Beldesi Ortaokulu’na Mektup Geldi
Selamünaleyküm Sevgili Öbektaş Beldesi Ortaokulu 8-A Sınıfı Öğrencileri Göndermiş olduğunuz mektuplarınızı aldım...
KELKİT Haberi
Şehit Babasın’dan Öbektaş Beldesi Ortaokulu’na Mektup Geldi

Selamünaleyküm Sevgili Öbektaş Beldesi Ortaokulu 8-A Sınıfı Öğrencileri Göndermiş olduğunuz mektuplarınızı aldım ve çok memnun oldum, göndermiş olduğunuz mektuplarınızı okudukça çok duygulandım. Sizler Beni Çok memnun ettiniz. Allah’ta Sizleri memnun eder inşallah sizleri yetiştiren anne, babalar ve öğretmenler oldukça bayrağımızı indirmeyecek ezanımızı susturamayacaklardır.

 Sınıfınızın öğrencilerinden Dilara, Beyzanur, Güllünaz, İlayda, Sümeyra, Öznur, Zuhal ve Ömer yeğenlerime çok teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun. Sizlere dua ediyorum. Sizleri yetiştiren anne, baba ve öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum. Çocuklar Musa evladımızın şahadeti bizleri ne kadar olsa evlat acısı bizi üzse de onun şahadeti bizleri onur verdi.

İnşallah onların şefaatine bizleri nail eyler. Çocuklar sizlerle tanışmak çok isterim. Aramızda mesafeler olsa da gönlüm her zaman sizlerledir. Yolum bir gün Kelkit’’e düşerse sizleri ziyaret etmeye geleceğim.

Sizlerinde yolunuz Ankara’ya düşerse sizleri misafir etmek isterim. Şehit Musa evladım vatanı ve milletin bayrağını ve mukaddesatını çok bağlı idi. İlk görev yeri bolu dağı komando tugayında görevli olarak, Cudi, Gabar, Beytüşşebap, Kato dağı, Şemdinli ve K.ırak’ta görevlerde bulundu. En son görev yeri Elbab ve Kilis’te görevini icra etmekteydi. Zeytin dalı harekatının ilk günü hayır sırtında teröristlerle giriştiği kahramanca çarpışmada şahadet şerbetini içti Afrin’de oldu.

Kuzey Irak’ta görev yaparken Telafer bölgesindeki çocukları ziyaret eden onları sevindirdiğine bizlerde sonradan öğrendik. Çocukların o mahsum, üzgün ve Ümitsizliği onu çok etkilediği için bizleri eşini ve 5 aylık kızını bile düşünmeden Türkmen balalar için bir okul ve kreş yapılış adının verilmesini vasiyet etmiş. İnşallah okul temel atma aşamasına geldi. Ayrıca Suriye Çoban Köyü’nde kültür merkezi açılması çalışması yapılıyor. Musa’nın insancıl merhametli oluşu milletimizi ve bizleri mesrur etti.

Allah ondan ebeden razı olsun. Çocuklar mektubuma istemeyerek son verirken hepinize ayrı ayrı selam eder gözlerinizden öperim. Anne ve baba öğretmenlerinize ayrıca selam eder, sizler gibi evlat ve öğrenci yetiştirdikleri için şükranlarımı sunarım.

                                                                                      Şehit Musa Özalkan’ın

                                                                                               Babası

                                                                                      Selahattin Özalkan

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Şehit, Babasın’dan, Öbektaş, Beldesi, Ortaokulu’na, Mektup, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı