Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 16:08 Bu haber 2442 kez okundu
 
Şeker Fabrikalarının Özelleştirmesinin Karşısındayız
Şeker fabrikası niye satılmasın ilçemiz ve ülkemiz kazanım sağlayan pazarlama sorunu olmayana çiftçinin ve esnafın gelir kapısı olan sağlıklı kireç taşından yapılan pancar şekerinden neden vaz geçmiyoruz? İlçemizde 60 bin ton pancarın üretildiği kayıtlarda mevcuttur.
KELKİT Haberi
Şeker Fabrikalarının  Özelleştirmesinin Karşısındayız

Şeker fabrikası niye satılmasın ilçemiz ve ülkemiz kazanım sağlayan pazarlama sorunu olmayana çiftçinin ve esnafın gelir kapısı olan sağlıklı kireç taşından yapılan pancar şekerinden neden vaz geçmiyoruz? İlçemizde 60 bin ton pancarın üretildiği kayıtlarda mevcuttur.

Nüfus’un üretimine dahil olduğu ilçenin ve esnafın yüzünün güldüğü yıllara hemen hemen hepimiz tanığız satılmak istenen 14 fabrika 1575 köy 12 milyon dolar arazi 47 bin çiftçinin tarım yaptığı yerlerden vaz geçmesi anlamına gelmektedir.

Üretilen ürünler ise 7 milyon ton şeker pancarı işleniyor 947 bin ton maalsef 2 milyon 74 bin ton küspe elde ediliyor. Küspe hayvancılığın ucuz yem kaynağıdır şeker stratejik bir üründür.

İçerisine herşeyin katılabileceği ülkeyi çökertmek isteyen gruplar her türlü doğru olmayan işlemleri bugün ve yarın şekerin içine katarak arzularını gerçekleştirebilirler. Birilerinin insafına ve tercihine bırakılacak bir ürün değildir.

Şahsi düşüncelerinin ve verdiği sözü yerine getirirken bir dönemi kaybetmeye kimsenin gücü yetmez

 

Sentetik ve nişasta bazlı şeker mısır früktoz şurubundan elde edilen şeker kamışından elde edilen nişasta bazlı şekerden oluşmaktadır. tohumlarında bulunan GDO organizesi değişmiş organizmalar hibrit olmaları düşünülmeden dahi früktoz şurubunun zararları früktoz vücuttaki gili kozu hapseder früktoz şeker hastalığının oluşmasının en büyük sebebidir früktoz şekeri vücutta bulunan kanser hücrelerini besler früktoz şekeri karaciğer büyümesine sebep olur früktoz şekeri vücutta yağlanarak depolanır obezite’nin ortaya çıkmasına sebep olur früktoz şekeri doyma hissi getirmez yeme isteğini artırır früktoz şekeri yağ yakma enzimi olana JEPTİN adlı enzimi üretimini engeller früktoz şekeri diğer şekerlerde iki kat daha tatlıdır. eğer torunlarımıza yaşanabilir bir ülke kanser yapmayan kendi üretimimiz olan içinde katkı maddesi olmayan kireç taşı katarak üretilen tertemiz şeker bırakabilirsek milli ve mutlu oluruz. ABD nin oyununa gelmeyip rica edilen şeker fabrikaları haraç mezat satmaz isek geçmişte uçak fabrikasını böyle kaptırdılar.

Bağımlı olmadan kendimiz üretir isek Kıbrıs savaşında silahımı kullanma diyemez terörist akımla savaşma tankınla savaşma diyemez. satılma şeker fabrikalarını fabrika üreten kimini kullanır isek geliştiği modernleştiği uygun sisteme dönüştürülürse daha kalıcı bir hale gelir. işletme kapasitesi artar üretim alanları genişler sadak barajı, köse barajı ve göletler geliştirerek  suyu kullanmak tuzluluk oluşturmadan becerir ve verimli topraklara kavuşuruz çiftçi yaşayabilir bir duruma gelir Göç etmez memleket boşanmaz esnaf yatmaz soğuk ve derdi çeken insanlar normal yaşar ama ATA yurdunda yada EVLEĞİN VERDİĞİNİ BEYLER VERMEZ früktoz şekeri glikoz Çin tuzu delebirgeni ve dele dört geni itibar eden bu ürünlerden uzak durun nişasta bazlı sentetik şekerden uzak kaçın sağlığınız için sağlıklı hayat için İYİLİKLER ve SAĞLIKLAR.  ZİİRAAT MÜHENDİSİ Necdet İLHAN İYİ Parti Kelkit İlçe Başkanı

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Şeker, Fabrikalarının, , Özelleştirmesinin, Karşısındayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı