Haber Detayı
09 Eylül 2016 - Cuma 01:05 Bu haber 3382 kez okundu
 
SGK ile Ziraat Bankası Arasında Protokol İmzalandı
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle, yeniden yapılandırmakapsamındaki 4B'li (BAĞ-KUR) vatandaşlara, borçlarını ödeyipemekliolabilmeimkanısağlandı.
KELKİT Haberi
SGK ile Ziraat Bankası Arasında Protokol İmzalandı

Sosyal GüvenlikKurumu (SGK) ileZiraatBankasıarasındaimzalananprotokolle, yenidenyapılandırmakapsamındaki 4B'li (BAĞ-KUR) vatandaşlara, borçlarınıödeyipemekliolabilmeimkanısağlandı.

Yapılanprotokolile prim borcundandolayıemekliolamayan BAĞ-KUR kapsamındakikendinamvehesabınaçalışanesnaf, sanatkarveçiftçilereherhangibirteminatgöstermedenkredikullanarakemekliolmaimkanıgetirildi.

Bu imkandanyararlanmakisteyensigortalılarSosyalGüvenlik İl/MerkezMüdürlüklerinebaşvurarakalacakları 'Prim BorcunuÖdemesiHalindeEmekliOlabilecek' yazısıylaZiraatBankasışubelerinemüracaatedebilecekler. 

İmkandanayrıca, birikmiş prim borcunuödemesidurumunda 4B'den yaşlılıkaylığıbağlanabilecekler, 4B prim borcunuödemesidurumunda 4A'dan yaşlılıkaylığıbağlanabilecekler, askerlikvedoğumborçlanmasınıyapmasıdurumundayaşlılıkaylığıbağlanabilecekleriledurdurulanhizmetsürelerininihyaedilmesidurumundayaşlılıkaylığıbağlanabilecekler de yararlanabilecek.

 

Eyyüp İSLAMOĞLU

SosyalGüvenlik İl Müdürü

Kaynak: Editör:
Etiketler: SGK, ile, Ziraat, Bankası, Arasında, Protokol, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı