Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 00:57 Bu haber 2386 kez okundu
 
SGK ve İŞKUR destekleri GTSO’da anlatıldı
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işletmelere verilen güncel destekler anlatıldı.
GÜMÜŞHANE Haberi
SGK ve İŞKUR destekleri GTSO’da anlatıldı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) ev sahipliğinde yapılan toplantıda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işletmelere verilen güncel destekler anlatıldı.

GTSO Toplantı salonunda SGK İl Müdürü Eyüp İslamoğlu, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Kara ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan GTSO Başkanı İsmail Akçay, “Devletimiz tarafından ilgili kurumlar üzerinden üretim ve istihdam sağlayan işletmelere yönelik verdiği önemli destekler var. Ancak bu destekler her geçen gün güncelleniyor ve bir o kadar da karmaşık bir duruma geliyor. Böyle olunca da işletmelerimizin birçoğu bu destek kalemleri yeterince anlamadığı için yararlanamıyor ya da ilgili mevzuatın karmaşıklığından dolayı hiç müracaat etmiyor” dedi.

“BELİRLİ ARALIKLARLA BU TÜR TOPLANTILAR DÜZENLİYORUZ”

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak belirli aralıklarla devlet tarafından ilgili kurumlar üzerinden üretim ve istihdam sağlayan işletmelere yönelik verdiği desteklerin neler olduğunu ve yapılan mevzuat değişiklikleri ile ilgili düzenlemeleri anlatan bu tür bilgilendirici toplantılar düzenlediklerini kaydeden Akçay, “İnanıyorum ki birazdan ilgili uzmanlarımız tarafından yapılan sunumların ardından sizler ve işletmelerinizde kullanabileceğiniz birçok teşvik olduğunu göreceksiniz. Bu toplantının düzenlenmesinde bizlere destek olan SGK İl Müdürü Eyüp İslamoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Hikmet Kara başta olmak üzere diğer uzman arkadaşlara ve siz değerli üyelerimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü Uzmanı Saim Çelik, İŞKUR tarafından verilen ‘İş Başı Eğitim Programı, ‘İşe İlk Adım Projesi’, Geleceğin Meslekleri İEP’, ‘Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü’ ve İlave İstihdam Teşvikleri’ üzerine ayrıntılı bir sunum yaptı. 

SGK Şube Şefi Adil Karakaş ise SGK tarafından verilen ‘Sigorta Pirim Destekleri’, ‘İstihdam Teşvikleri ve Teşvik Oranları’ üzerine hazırlamış olduğu çalışmaları katılımcılarla paylaştı. 
Toplantı daha sonra katılımcıların il Müdürleri ve ilgili uzmanlara yönelttiği sorular ile soru cevap şeklinde son buldu.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SGK, ve, İŞKUR, destekleri, GTSO’da, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı