Haber Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 14:18 Bu haber 2350 kez okundu
 
Şiran Belediyesi Dezenfekte Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor
Şiran Belediyesi, yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında ilçede dezenfekte çalışmalarını ilk günden bu güne kadar aralıksız devam ediyor
ŞİRAN Haberi
Şiran Belediyesi Dezenfekte Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Şiran Belediyesi, yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında ilçede dezenfekte çalışmalarını ilk günden bu güne kadar aralıksız devam ediyor.Şiran Belediyesi ekipleri, ilçede bulunan kamu kurumları, sokaklar ve çöp konteynırları ve birçok ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Bu anlamda belediye ekiplerince ilçede bulunan kamu kurumları ve halk otobüsleri, parklar, cadde ve sokaklar ile ortak alanlar düzenli aralıklarla ara vermeksizin dezenfekte çalışması yapıyor. Ekipler, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi, gözleri tahrip etmeyen maddelerle, özel giysisi, maskesi ve eldiveni giyerek püskürtme cihazıyla dezenfekte çalışmalarını yapıyor.

Çalışmaları  bizzat kendisi takip eden Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel, "Tüm Dünyada tehlike oluşturan korona virüs tedbirleri kapsamında Belediyemiz ekipleri ilk günden bu güne kadar toplu kullanım alanları, Belediye hizmet binası, Belediye toplu taşıma araçları, otogar, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Özel İdare Binası, okullar, camiler, parklar, sokaklar ekiplerimizce dezenfekte edildi.  

Vatandaşımızın sağlıklı bir ortamda hayatını sürdürebilmesi için dezenfekte işlemlerimizi sürdüreceğiz. Toplu kullanım alanlarında da  dezenfekte çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Sizden ricam devletimizin ön görmüş olduğu kurallara uymanız, birey olarak hijyen kurallarına dikkat etmeniz. Ülkemizin geçtiği bu zor günleri halkımızla hep birlikte birlik beraberlik içerisinde geride bırakacağız,dedi.

Koronavirüs dolayısıyla yaşamını yitiren vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, tedavi görenlere acil şifa diliyorum, gece gündüz demeden fedakârca çalışan personelime, sağlık ekiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Şiran, Belediyesi, Dezenfekte, Çalışmalarını, Aralıksız, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı