Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 22:45 Bu haber 4899 kez okundu
 
Şiran Fen Lisesi spor salonunun çatısı çöktü
Şiran'da yapımı devam eden 16 derslikli Fen Lisesi’nin spor salonun çatısı çöktü, çevre istinat duvarları yıkıldı.
ŞİRAN Haberi
Şiran Fen Lisesi spor salonunun çatısı çöktü

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde yapımı devam eden 16 derslikli Fen Lisesi’nin spor salonun çatısı çöktü, çevre istinat duvarları yıkıldı. Olayın ardından Valilik tarafından idari araştırma komisyonu kuruldu, Vali Kamuran Taşbilek bölgede incelemelerde bulundu.

Konunun Gümüşhane yerel basınında yer almasının ardından Gümüşhane Valiliğinden açıklamada 13 milyon 280 bin TL bedelli Şiran Fen Lisesi İnşaatının 2015 yılı yatırım programına alınarak 16 derslikli okul binası, 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu ve spor salonuyla birlikte 15.01.2015 tarihinde ihale edildiği, Etken Gayrimenkul İnş. San. Ltd. Şti’nin yaptığı çalışmalar sonucunda fiziki gerçekleşmenin yüzde 95 oranında tamamlandığı kaydedildi.

3 Şubat 2019 tarihinde çevre istinat duvarlarının bazı bölümlerinde çökme, devrilme ve kapalı spor salonu çatısında çökme meydana geldiği, olay günü ilk aşamada can ve mal güvenliğine yönelik olarak gerekli tüm önlemlerin alındığı belirtilen açıklamada, “Olayın oluş şekliyle ve sebebiyle ilgili olarak; Valilik Makamının talimatlarıyla Gümüşhane Üniversitesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü teknik elemanlarından müteşekkil teknik inceleme ve araştırma komisyonu kurulmuş, Vali Yardımcısı başkanlığında da idari araştırma başlatılmıştır. Düzenlenen raporlar doğrultusunda gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

-Vali Taşbilek Şiran Fen Lisesi İnşaatında Meydana Gelen Çökme Olayını Yerinde İnceledi

Olayın ardından Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, yapımı devam Şiran Fen Lisesi İnşaatında meydana gelen çökme olayını yerinde inceledi. Beraberinde Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, AFAD Müdürü Mesut Bayrak, Gümüşhane Üniversitesi İnşaat ve Jeoloji Bölümü öğretim görevlileri ve ilgili kurum müdürleri ile bölgede incelemelerde bulunan Vali Taşbilek, “Meydana gelen bu olayda hiç bir can kaybı yaşanmaması sevindirici lakin bu aşamada artık neler yapabiliriz, bir daha böyle olaylar yaşamamak için ne gibi önlem ve tedbirler alırız ona bakacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiran, Fen, Lisesi, spor, salonunun, çatısı, çöktü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı