Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:00 Bu haber 1466 kez okundu
 
Şiran Kaymakamı Uzun görevine başladı
Şiran ilçe Kaymakamı olarak görevlendirilen Mehmet Ali Uzun görevine başladı.
ŞİRAN Haberi
Şiran Kaymakamı Uzun görevine başladı

Şiran ilçe Kaymakamı olarak görevlendirilen Mehmet Ali Uzun görevine başladı.Balıkesir'in Bigadiç ilçesi Kaymakam Vekili iken İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 20.07.2020 tarihli onayıyla Şiran Kaymakam Vekili olarak atanan Kaymakam Uzun, 4 Ağustos tarihinde Şiran’da ki görevine başladı.

Ayağının tozuyla koronavirüs (Covid-19) salgını için alınan önlemler kapsamında Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel ve beraberindeki denetim ekibiyle ilçe esnafına ziyaretler gerçekleştiren Kaymakam Uzun, esnaf ve vatandaşları alınan yeni önlemler hakkında bilgilendirildi, evde kalmaları, maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine uymaları istendi.

 

Mehmet Ali Uzun kimdir?

Mehmet Ali Uzun 1994 yılında Giresun’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Giresun’da tamamladı. 2018 eğitim-öğretim yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden fakülte birinciliği ile mezun oldu. 2019 yılında yapılan, 107. Dönem Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı’nda Türkiye birincisi olan Kaymakam Vekili Sayın Mehmet Ali Uzun ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

2019 Yılında Giresun Valiliği Kaymakam Adaylığı Stajı, 2019 yılında Konya Cihanbeyli ile Ağrı Doğubayazıt İlçelerinde Kaymakam Refikliği yaptı. 30.05.2019 tarih ve 8514 sayılı onayla Gökçebey Kaymakam Vekili olarak atanan Sayın Mehmet Ali Uzun; 10.06.2019 tarihinde Gökçebey Kaymakam Vekili olarak göreve başladı. 5 Ağustos 2020 itibariyle Şiran Kaymakamı olarak göreve başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiran, Kaymakamı, Uzun, görevine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı