Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 00:59 Bu haber 3117 kez okundu
 
Siyasiler'den Şehit Babasına Görülen Revamıdır?
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞEHİT AİLELERİNE ÇOK BÜYÜK DEĞER VERDİĞİNİ BİLEN VEKİLLERİMİZ VE SİYASİLERİMİZ ŞEHİDİMİZLE NİÇİN İLGİLENMEDİ?
KELKİT Haberi
 Siyasiler'den Şehit Babasına Görülen Revamıdır?

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞEHİT AİLELERİNE ÇOK BÜYÜK DEĞER VERDİĞİNİ BİLEN VEKİLLERİMİZ VE SİYASİLERİMİZ ŞEHİDİMİZLE NİÇİN İLGİLENMEDİ?

Bilindiği üzere Kelkit’e bağlı Kaş köyü eşrafından Kemal Özer’in oğlu Astsubay Üst Çavuş Arif Özer kardeşimiz vatan savunmasında görevi başında geçirdiği beyin kanaması sonucu GATA’da 13 gün yoğun bakımda kalmış fakat tüm tedavilere rağmen şehit olmuştu. Cenazesi 10 Aralık 2017 tarihinde Kaş köyünde binlerce vatandaşımızın katılımıyla toprağa verilmişti.

Ateş düştüğü yeri yakar, misali belki bizler bu acı kaybımızı unuttuk ve gündelik işlerimize döndük. Fakat vatan savunmasında kaybedilen bir canın acısını en iyi anne, baba, kardeş ve çocukları bilir.

Duyarlı bazı vatandaşlarımız, bizzat bizlere ulaşarak şehit ailesinin büyük sıkıntı ve moral bozukluğu içinde olduğunu ve dertlerini anlatacak kimseleri olmadığını söylediler. Gümüşhane Ekspres olarak hemen Şehit Babası Kemal Özer’e ulaşarak sıkıntı ve şikâyetlerini dinledik. Kendisine verdiğimiz söz üzerine de sesini gazetemizden yetkili makamlara ulaştıracağımızı söyledik.

ŞEHİTLİK BELGESİ VERİLMEDİ                                                                        

Bilindiği üzere Arif Özer kardeşimiz görevi başında nöbet tutarken beyin kanaması geçirmişti. Fakat şahadet belgesi verilmeyince babası durumu yetkililerden sormuş. Yapılan açıklamada vefat sebebinin bedeni rahatsızlık olduğunu ve şehit sayılmayacağını kendilerine bildirmişler.

Şehidimizin ailesi bu haber karşısında yıkılır; çünkü şehidimiz nöbet başında beyin kanaması geçirmiştir. Ama beyin kanaması geçirmeden birkaç gün önce başındaki dayanılmaz ağrıdan dolayı revire giderek askeri hekime tedavi oluyor. Hekim, önemli bir şeyinin olmadığını, sinüzit olabileceğini söyleyerek basit birkaç ilaçla şehidimizi görevi başına gönderiyor.

Babası, çocuklarının yanlış teşhis ve tedavi yüzünden ve büyük bir ihmal sebebiyle beyin kanaması geçirdiğini dile getirirken, bu yanlış tedaviler olmasa belki de çocuğumuz vefat etmeyecekti diyor.

YETERİ KADAR İLGİ GÖRMEDİK, SADECE BİR VEKİLİMİZ TELEFON AÇTI

Kemal Özer, bir baba için en büyük mertebe şehit babası olmak olduğunu,  yaşadıkları büyük acının yanında çocuklarının şehit sayılmaması, yetkililerin duyarsızlığı ve ilgisizliği karşısında yıkıldıklarını ifade ediyor. Çocuklarının cenaze merasiminde Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Kelkit Belediye Başkanımızla birlikte çok sayıda yüksek rütbeli askerin de olduğunu, çocuklarına Kelkit’te Şehit töreni düzenlendiğini fakat sonradan şehit sayılmadığını dile getirirken, Gümüşhane Milletvekillerinin ve Ak Parti İl Başkanının cenazeye bile katılmadığını, vekil düzeyinde sadece eski vekillerden Mustafa Canlı’nın şehidin hastanede tedavi gördüğü sırada geçmiş olsun demek için (GATA) ya gelerek bizzat kendileriyle ilgilendiğini üzülerek anlatıyor.  Bunun dışında Sadece bir vekilimizin yarım yamalak telefonla başsağlığı dilediğini söylüyor ve bu ilgisizliğe bir anlam veremiyor.

Şehit Babası Kemal Özer, o günden beri herkese kırgın olduğunu, çocuğunun hocası olan köylüsü Kelkit Ak Parti İlçe Başkanı Akif Turan’dan bile o günden sonra bir ilgi görmediğini anlatıyor. Yaptığımız bir saatlik görüşmede sadece Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın hakkını ödeyemeyeceğini, onca misafiri en iyi şekilde Ünal Yılmaz’ın ağırladığını ve o olmasaydı çok zor durumlara düşeceğini gözyaşlarıyla anlatıyor.

Bizler sorumlu gazetecilik anlayışıyla bu vahim olayı kamuoyuyla paylaşarak şehit ailemize destek olmayı bir görev bildik ve bu haberi kaleme aldık. Bundan sonra da yapılan bu yanlışlar dizisinin takipçisi olacağız. Yaptığımız araştırmalara göre nöbette intihar eden asker bile şehit sayılırken, Arif Özer kardeşimiz neden şehit sayılmadı?

VATANDAŞ SORGULUYOR!

Bu acılı şehit ailesine niçin kimse yol göstermedi ve o günden beri niçin kapıları bile çalınmadı? Sayın Cumhurbaşkanımızın Şehit ailelerine çok büyük değer verdiğini bilen vekillerimiz ve siyasilerimiz bu kardeşlerimizle niçin ilgilenmedi? Gibi sorular vatandaşlarımız tarafından her yerde dillendirilirken niçin kimse oralı bile olmadı?

Gümüşhane Ekspres Gazetesi olarak şehit ailemizin vereceği hukuk mücadelesinde kendilerinin yanında olacağımızı ve yetkililerin duyarsızlığını da vatandaşlarımızla paylaşacağımızın bilinmesini isteriz.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , Siyasiler'den, Şehit, Babasına, Görülen, Revamıdır?,
Yorumlar
Haber Yazılımı