Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 14:51 Bu haber 5450 kez okundu
 
Söğütlü'de 20. Ernek yayla şenliği gerçekleştirildi
Geleneksel olarak her yıl yapılan Ernek Yayla Şenliği Yerel Sanatçıların katılımıyla güzel bir hava da gerçekleşti.
KELKİT Haberi
Söğütlü'de 20. Ernek yayla şenliği gerçekleştirildi

Geleneksel  olarak her yıl yapılan Ernek Yayla Şenliği Yerel Sanatçıların katılımıyla güzel bir hava da gerçekleşti.

 

 

Söğütlü belediye başkanı Salim Koç beldeye yapacakları yenilikler kapsamında bir yenilikte kültürel faaliyetler kapsamında 20. düzenlediği Geleneksel Ernek Yayla şenliğinin yapıldığı yeri değiştirerek daha görsel ve o kadarda tabiat gözeliğiyle ilgi çeken alana taşımasıyla gerçekleştirdi.

 

20. Geleneksel Ernek Yaylası Şenliği (Dün) 9 Haziran pazar günü gün boyunca yapılan aktiviteler ile Yayla gölet’inin çevresinde yapılmıştır. Söğütlü Belediye Başkanı Salim Koç bir açılış konuşması yaparak konukları selamladı ve katılımlarından ötürü konuklarına teşekkür etti, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı

 

 Sırasıyla kürsüye davet edilen Kelkit belediye Başkanı Aziz Nas, MHP MYK Üyesi Akın Üstün, birer konuşma yaparak katılımcıları selamlarken birlik ve beraberlik vurgusunda bulundular, Böylesi bir şenliğin 20. Yaptıkları için Başkan Salim Koç nezdinde tüm söğütlülere şükranlarını ifade ettiler.

 

Şenlik tiyatro gösterileri ve halk oyunlarının yanı sıra yerel sanatçılarımızdan Arif Kurt, Cemal Kaya Sevil Özen ile devam etti. Şenlik TV 58 den yapılan yayınla tüm ülkeye duyurulan şenlik programı izleyenlerden tam puan alarak tarihte unutulmaz bir yer edindi. 

 

Programa Kelkit belediye Başkanı Aziz Nas, MHP MYK Üyesi Akın Üstün, Kelkit belediye başkan yardımcısı Seyit Tok, Söğütlü belediye başkanı Salim Koç,  Deredolu belediye başkanı Özgül Alkan, AK Parti Kelkit ilçe Başkanı Sadi Tüysüz, MHP Kelkit İlçe başkanı Özkan Keskin,  il genel meclis üyeleri Coşkun Korkmaz, Reşat Çalışkan, İlçe Belediye başkanları, belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Söğütlü'de, 20., Ernek, yayla, şenliği, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı