Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:02 Bu haber 1011 kez okundu
 
SON HAİNDE YAKALANDI
Bölgede birçok eyleme katıldığı ve ‘Terörden Arananlar’ listesinde ‘gri’ kategori de arandığı belirlenen Aras Faraşin'in sorgusu devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
SON HAİNDE YAKALANDI

Bölgede birçok eyleme katıldığı ve ‘Terörden Arananlar’ listesinde ‘gri’ kategori de arandığı belirlenen Aras Faraşin'in sorgusu devam ediyor.

Doğu Karadeniz’de PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Bin 700 askerin katıldığı operasyonlar kapsamında son olarak Aras Faraşin adlı terörist gıda maddesi aradığı sırada yapılan ihbar üzerine yakalandı. Güvenlik güçlerine teslim olan teröristin yakalandıktan sonra çekilen ilk fotoğrafında perişan ve yorgun bir vaziyette olduğu gözlemlendi.

Öte yandan İl Jandarma Komutanlığında ifadesi süren "Aras Farasin" kod adlı PKK'lı terörist Aras Aslan’ın da örgüte çok kızgın olduğu, ‘Kawa’ kod adlı Behrüz Düdükkanlı ile bir yıl boyunca sığınakta kaldıklarını, askeri operasyonun kış mevsiminde dahi sürdüğü için yiyecek depolarına gidemediklerini ifade ettiği öğrenildi.

 BİN 700 ASKERLE DEV OPYERASYON

Bölgede birçok eyleme katıldığı ve ‘Terörden Arananlar’ listesinde ‘gri’ kategori de arandığı belirlenen Aslan’ın sorgusu devam ediyor. Öte yandan Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı Koordinesinde Giresun, Trabzon, Tokat, Gümüşhane ve Ordu kırsalında Bin 700 Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Komandolar'ın da katıldığı faaliyetlerin devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

YORGUNDUK, ÖLMEKTEN KORKTUK

Trabzon’un Tonya İlçesi Köprüyanı ve Ormaniçi Mahalleri kırsalında 2018 Aralık ayında bulunan ve imha edilen iki deponun yerini güvenlik güçlerine gösteren Behruz Dudkanlu adlı terörist, jandarma sorgusunda ise sığınakta bulundukları sırada askerlerin üzerinden geçtiğini belirterek, “Çok yorgunduk. Çatışma riskini göze alamadık. Ölmekten korktuk” dediği öğrenildi.

SORGUSU GÜMÜŞHANE’DE SÜRECEK

İranlı terörist, bugün Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı’na teslim edilecek. Gümüşhane'nin Torul İlçesi Harmancık Tünel üzerinde 5 Haziran 2016 tarihinde pusu kuran terör örgütü üyeleri jandarma devriye aracına ateş açılmış, açılan ateş sonucunda Uzman Çavuş Özgür Tok ve jandarma er Salih Bulut şehit olmuş. Hain pusuda yer aldığı belirlenen Behruz Dudkanlu adlı teröristin bugün Gümüşhane’nin Torul ve Kürtün kırsalında gömdüğü roket atarın yerini göstereceği öğrenildi. Saldırı sırasında askeri araca roket atılmış fakat roket patlamamış idi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, HAİNDE, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı