Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 02:04 Bu haber 1614 kez okundu
 
Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı
Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Kelkit Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü bahçesinde iftar programı düzenledi.
KELKİT Haberi
Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Kelkit Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü bahçesinde iftar programı düzenledi.

 

Programa ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, İlçe belediye başkanı Aziz Nas, Cumhuriyet başsavcısı Kürşat Ersoy, Cumhuriyet savcısı Muhammet Fatih Özkılıç, Hakim Fevzi Kahraman, Ak parti ilçe başkanı Sadi Tüysüz, MHP ilçe başkanı Özkan Keskin, il genel meclisi üyeleri Reşat Çalışkan, Coşkun Korkmaz, SGK Gümüşhane İl müdürü Eyüp İslamoğlu, ilçe emniyet müdürü Şahin Dizman, ilçe müftüsü Selami Şahin, Kaymakam yazı işleri müdürü Ebubekir Çelik, Kelkit ilçe milli eğitim müdürü İsmail Yücel, Kelkit Devlet Hastanesi  müdürü Mehmet Mayda, Kelkit MYO sekreteri Ekrem Turhan, Kelkit Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Harika Güzel Turan, kurum amirleri, ilçe protokolü ve  çok sayıda davetli katıldı. Konukları kurum girişinde beyaz karanfillerle karşılayıp teker teker ilgilenen kurum müdiresi Harika Güzel Turhan, SGK Haftası nedeniyle üzerine SGK yazılı pasta kesilerek yemek sonrasında davetlilere ikram edildi.

 

SGK haftası nedeniyle konuşan ilçe kaymakamı Aziz Onur Aydın, SGK çalışanlarının Haftası’nı kutluyorum "İnsanlarımızın geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden sosyal güvenlik teşkilatı çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ise sosyal güvenliğin önemini, toplum üzerindeki etkisini ve yetkisini anlatmak, bu konuya dikkat çekmek için toplumda farkındalık oluşturmak adına kutlanmaktadır. İlçe Nüfusumuzun hemen hemen tamamı Sosyal Güvenlik Kurumu şemsiyesi altındadır. Umarım kutlanan bu hafta amacına ulaşır. Bu vesileyle, Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, böylesine önemli bir Günün akşamında bizleri iftar sofrası etrafında bir araya getiren kurum müdürü Harika Güzel Turan hanıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ifadesinde bulundu.

 

Yemekle ilgili düşüncelerini sorduğumuz belediye başkanı Aziz Nas ise Sosyal Güvenlik Kurumunun kapsama alanının genişlediğini “Devletimiz, vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken bütün çalışmaları yürütmektedir. SGK İlçe Müdürlüğümüz de vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmektedir. Sosyal Güvenlik Haftasını kutladığımız bu günlerde bizleri iftar yemeğine misafir eden kurum müdürümüze ve  çalışan personeline teşekkür ediyor emeği geçen herkesten Allah razı olsun diliyorum dedi.

 

SGK İlçe merkez Müdürü Harika Güzel Turan ise Sosyal Güvenlik Kurumu kanununun 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edildiğini ve her yıl 16 Mayıs'ı içine alan haftanın Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlandığını anımsatarak, toplumu sosyal güvenlik alanında bilinçlendirerek, kurumda yürütülen faaliyetler hakkında vatandaşları hafta boyunca bilgilendirdiklerini İfade eden açıklamasının devamında iftar yemeğine katılan başta kaymakam Aziz Onur Aydın ve belediye başkanı Aziz Nas, olmak üzere davete icabet eden tüm misafirlere teşekkür ederiz dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Sosyal, Güvenlik, Haftası, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı