Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 23:52 Bu haber 3847 kez okundu
 
Sundurmalar belediye ile esnafı karşı karşıya getirdi
Kelkit sanayi sitesinde dükkan önlerine bu şekilde sundurma yapamazsınız diyen belediye ekipleri iş makineleri ile sundurmaları yıkmaya başladı.
KELKİT Haberi
Sundurmalar belediye ile esnafı karşı karşıya getirdi

Kelkit sanayi sitesinde dükkan önlerine bu şekilde sundurma yapamazsınız diyen belediye ekipleri iş makineleri ile sundurmaları yıkmaya başladı.Kelkit belediye meclisinin almış olduğu yıkım kararı doğrultusunda Belediye zabıta ekipleri belediyeye ait iş makineleri ile sanayi sitesine yıkım kararını gerçekleştirmek üzere giderken sanayi girişinde vatandaşlar tarafından yola eski lastikler dizip, araç park ederek belediyeye ait iş makinelerinin geçişini engellediler.
Belediyenin talebi üzerine olay mahalline önceden davet edilen güvenlik güçleri tarafından barikatların kaldırılması sırasında vatandaş ile güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşanırken bir vatandaşın sinir krizi geçirerek hızlı bir şekilde yere düşerek bayılması neticesinde yüzü gözü kan içerisinde kaldı. Olay yerine çağrılan 112 acil servis aracıyla Kelkit Devlet Hastanesine kaldırıldı, Burada Doktorların ilk müdahalesinin ardından Erzurum İli araştırma hastanesine sevki gerçekleştirilen vatandaşın durumunun iyi olduğu ve taburcu edilerek evinde istirahat ettiği öğrenildi.
Diğer taraftan Kelkit TSO başkanı Mustafa Servet Daltaban'ın  yıkımı durduralım ve konuyu daha barışçıl yollarla çözelim gayreti nietice vermezken, barikatları aşan Belediye Başkanlığına ait iş makineleri, bazı esnafın yapmış olduğu sundurmalar yıktı. Pandemi nedeniyle zaten zor durumda olduklarını belirten Sanayi esnafı vatandaşlar,”bu sundurmalar yapılırken sesi çıkmayan Belediye ne oldu da bugün dükkanlarımızı başımıza yıkıyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Konuyla ilgili Gümüşhane Ekspres’e açıklamada bulunan Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas,” Bu tip çıkmaların kanuna aykırı olduğunu ve halkın yürüme alanlarının rahat ve geniş olmasını önemsiyoruz. Sanayide birçok noktada halkın kullanımına yönelik kaldırımlar yaptık, Sanayideki kaldırımların işgali sık sık eleştirilere neden oluyordu. Bu konuda sanayi esnafına gerekli uyarıları yaptık, işgal edildiği tespit edilen, tüm kaldırım üzerine yapılan sundurmalar Belediye ekiplerimiz tarafından yıkılarak kaldırılacaktır ve pazartesi ( bugün)  itibariyle de yıkımlara kaldığı yerden devam edeceğiz,  sanayideki düzensizliği standart hale getireceğiz  " dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Sundurmalar, belediye, ile, esnafı, karşı, karşıya, getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı