Haber Detayı
28 Ağustos 2016 - Pazar 23:51 Bu haber 6781 kez okundu
 
Tarihi düğün Şimşekler Damla Düğün Salonunda yapıldı
İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti 24. Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’ün kızı Zişan ile gazetemiz Gümüşhaneekspres Ankara temsilciliğini bir zamanlar yaparken
GÜNDEM Haberi
Tarihi düğün Şimşekler Damla Düğün Salonunda yapıldı

İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti 24. Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’ün kızı Zişan ile gazetemiz Gümüşhaneekspres Ankara temsilciliğini  bir zamanlar yaparken  24 dönem Gümüşhane milletvekili Feramuz Üstün’ün danışmanlığını ardından çevre ve şehircilik bakanlığı danışmanlığına getirilen, GÜDEF MÜSİYAD  yönetim kurulu üyesi  Kelkit merkez camii İmam hatiplerinden Gödül köyü  nüfusuna kayıtlı Ayhan Olgun’un oğlu Enes için Kelkit’te dillere destan görkemli bir düğün töreni düzenlendi.


Kelkit Şimşekler Damla Düğün Salonunda gerçekleştirilen törenle dünya evine giren çiftin mutlu gününe Üstün ve Olgun aileleri ve yakınlarının yanısıra Gümüşhane iş ve siyaset dünyasından da çok sayıda tanınmış isim katıldı. Düğün sahipleri olan kız tarafı Betül-Feramuz Üstün çifti ile erkek tarafı olan Senem-Ayhan Olgun çifti davetlileri kapıda karşılarken, düğünde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain saldırısı ve PKK terör örgütünün saldırıları sonrası şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşların anısına düğün törenine katılan çok sayıda davetliye müzik yerine semazen gösterisi sunuldu.


Zişan ve Enes çiftinin düğününe Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Faruk Nafız Özak, AK Parti 22. Dönem Gümüşhane Milletvekili Temel Yılmaz, AK Parti 23. Dönem Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, AK Parti 24. Dönem Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Kelkit, belediye başkanı Ünal Yılmaz, Köse, Şiran, Torul ve Kürtün ilçe kaymakamları, belediye başkanları, çevre illerin ilçe belediye başkanları, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, Kelkit, Ak parti ilçe Başkanı Yusuf  Aydın, AK Parti Gümüşhane Merkez ilçe ve Köse, Şiran, Torul ve Kürtün ilçe başkanları, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yerebakan, İller Bankası Trabzon, Erzurum Bölge Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üstün ve Olgun ailelerine kutlama mesajında Zişan-Enes çiftine mutluluklar dileyerek, şu ifadeleri kullandı: “Düğün törenine nazik davetiniz için içtenlikle teşekkür ederim. Değerli çiftimizin çıktıkları bu yolda sevgi ve saygı içerisinde sağlıklı ömür sürmeleri temennisiyle, iki cihan saadeti diler, beraberliklerinin aileye de huzur ve mutluluklar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, bu vesileyle sizlere ve kıymetli misafirlere en kalbi sevgi ve selamlarımı sunarım.” Başbakan Binali Yıldırım ise “Kıymetli evlatlarınızın yeni bir hayata adım attığı bu çok özel günde aranızda olamadığım için üzgünüm. Nazik davetiniz için teşekkür ederim. Genç çiftimizin karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde bir ömrü paylaşmalarını diler, sizleri ve değerli davetlileri sevgiyle selamlarım” dedi.İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti 23. Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, kutlama mesajı gönderen başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile düğüne katılan tüm davetlilere teşekkür etti. Sevenlerin yoğun alkışları arasında salona giren Zişan ve Enes’in mutlulukları yüzlerinden okunurken genç çiftlerin nikâhının 20 Ağustos Cumartesi günü Ankara’da İller Bankası Sosyal Tesislerinde düzenlenecek olan düğün töreninde kıyılacağı belirtilirken düğünde Gümüşhane milletvekillerinin yokluğu dikkat çekti. Düğüne katılımın Gümüşhane valimiz Okay Memiş’inde söylediği gibi 15 Temmuz darbe girişimine direnmek için meydanlara inen halkın kadar çok olduğu gözlemlenirken böylesi katılımın tarihte bir ilk olarak hafızalarda yerini aldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, düğün, Şimşekler, Damla, Düğün, Salonunda, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı