Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 09:57 Bu haber 1717 kez okundu
 
Teknik Direktör Ulaş Ulusan, yeni sezon öncesi konuştu.
“Kelkit’te 1 yıl daha olmak bana onur ve gurur veriyor” diyen genç teknik adam, “Antrenör olarak ta yeterli tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum. Takımımızı yeni sezonda hak ettiği yere getireceğiz” dedi.
KELKİT Haberi
Teknik Direktör Ulaş Ulusan, yeni sezon öncesi  konuştu.

“Kelkit’te 1 yıl daha olmak bana onur ve gurur veriyor” diyen genç teknik adam, “Antrenör olarak ta yeterli tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum. Takımımızı yeni sezonda hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Tarihinde ilk kez 3. Lig’de mücadele edecek olan Kelkit Belediyespor’da başarılı teknik adam Ulaş Ulusan, Kelkit Belediyespor’u güzel günlerin beklediğini söyledi. Yeni sezon öncesi röportaj veren genç teknik adam, “Kelkit’te 1 yıl daha olmak bana onur ve gurur veriyor. Çok mutluyum. Bizden beklentilerin farkındayız. Bu beklentilere cevap vermek için de elimizden geleni yapacağız” dedi. 

Geçtiğimiz sezonki şampiyonluktan bahseden Ulusan, “Öncelikle bir yıl önceden ortamını yapısını bildiğim kulüple anlaşmak bizim için önemliydi. Ve bildiğimiz güvendiğimiz oyuncu grubunu transfer ettik. İyi bir uyum sağladık. Yönetim üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Taraftarımız gerçekten muhteşemdi. Bütün bunlar da başarıyı getirdi. 65 yıllık şampiyonluk özlemine son vermiş olduk” dedi.

 

Antrenörlük hayatındaki ilk şampiyonluğunu Arsinspor’da yaşadığını ifade eden Ulusan, “İkinci şampiyonluğumu da Kelkit Belediyespor ile yaşadım. Teknik adam olarak ilk sezonum ama 13 yıllık profesyonel futbolculuk geçmişimiz var. Antrenör olarak ta yeterli tecrübeye sahip olduğuma inanıyorum. Allah’ın izniyle ekibim ve ben bu işin üstesinden geliriz” diye konuştu.  

Bu sezon Kelkit Belediyespor olarak 3. Ligdeki ilk sezonlarını geçireceklerini dile getiren Ulusan, “Öncelikle hedefimiz ligde kalıcı olmak. Onun için genç ve maliyeti düşük oyunculara yöneliyoruz. 4 tane tecrübeli oyuncu alacağız.  Transferde hata yapmamak adına aceleci davranmıyoruz.  İnşallah takımımızı yeni sezonda hak ettiği yere getireceğiz. Kelkit Belediyespor’u güzel günler bekliyor” dedi.

Gençlere şans verilsin

Trabzon futbolundan da bahseden Kelkit Belediyespor Teknik Direktörü Ulusan, “Öncelikle Trabzon’da herkes birbirine destek olmalı. Genç oyunculara şans verilince nelerin ortaya çıktığını Trabzonspor herkese göstermiştir. Trabzon futbolcu fabrikası gibi. Bu iyi işlenmeli. Özellikle Trabzonlu kulüpler alt yapıya büyük önem vermeli. Bu sağlanırsa kulüpler ekonomik olarak rahatlamış olur. Trabzonlu yetenekli gençleri kaybetmemeliyiz” açıklamasını yaptı.   

 

Yaşar Nas ve Ustaömer’e teşekkür

Kelkit Belediyespor Teknik Direktörü Ulaş Ulusan, Yaşar Nas ve Kamil Ustaömer’e teşekkür etti. Ulusan, “Öncelikle benim Kelkit’te olmamda emeği büyük olan kulüp başkanımız Yaşar Nas ve yönetimine de bizden desteklerini esirgemeyen taraftarlarımıza ve Kelkit halkına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca teknik direktör olmamda emeği geçen bana güvenip bu göreve başlamama vesile olan Arsinspor Başkanı Kamil Ustaömer’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teknik, Direktör, Ulaş, Ulusan,, yeni, sezon, öncesi, , konuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı