Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 05:29 Bu haber 4379 kez okundu
 
Torul Cazibe Merkezi olacak
Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Torul Belediye Başkanlığına seçilen Evren Evrim Özdemir, görevine başladı.
TORUL Haberi
Torul Cazibe Merkezi olacak

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Torul Belediye Başkanlığına seçilen Evren Evrim Özdemir, görevine başladı.

Torul Hükümet Konağındaki İlçe Seçim Kurulu’na eşi Nazan Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi Torul İlçe Başkanı Temel Özcan, kadın ve gençlik kolları, ülkü ocakları ilçe başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclisi üyesi ve çok sayıda partili ile gelen Başkan Özdemir, mazbatasını aldı.

Hükümet Konağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Belediyeye kadar partililer ile birlikte yürüyen Özdemir, belediye personeli tarafından çiçeklerle karşılandı.

Kendisini karşılayan belediye personeline teşekkür eden Başkan Özdemir, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine teveccüh gösterenlere teşekkür etti.

“Makam Değil, Hizmet Sevdalıyım”

Özdemir, konuşmasında, Torul’u cazibe merkezi haline getireceğini, makam değil hizmet sevdalısı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bilmelisiniz ki, hayata geçireceğimiz projeler sizlerin mutluluğu, refah içerisinde yaşaması, daha da önemlisi güzel ilçemize yeni bir çehre kazandırmaktır. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır sorumluluğumuzun bilinciyle vatandaşlarımızın istek ve beklentilerini uygun şekilde hazırlayacağımız projeleri birer birer hayata geçireceğiz. Bundan sonra sizlerden aldığımız destekle işimiz hizmet olacaktır. Makam sevdası değil, hizmet sevdalısı olarak, milletin hizmetkarı olarak iyi ve kötü günde Torul halkının yanında olmaya gayret göstereceğiz.”

“Herkesi Kucaklayan Hizmet Anlayışı” 

Herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışını hayata geçireceklerini kaydeden Özdemir, şu ifadeleri kullandı: “Sevgiyle, hoşgörüyle, ilçemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız. Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı içerisinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin ilçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek yerler arasında kendine sağlam bir konum elde edecek modern bir ilçe oluşturmak en büyük hedefimizdir. İlçemizi sizlere yakışır bir şekilde gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir yer haline getirmek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek, problemlerinde çözüm ortağı olabilmek için çalışacağız. Bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Bize oy veren tüm siyasi düşünceden herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra amacımız Torul Belediye Başkanı olarak sizlere en güzel şekilde hizmet etmektir. Bizden dualarınızı esirgemeyin. İnşallah Belediyeye girişimizle beraber hizmetlerimiz en güzel şekilde devam edecektir. Sayın Nidai Köroğlu'na ilçemize 5 yıl boyunca yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum.”

Görevi Vekilden Devraldı

Başkan Özdemir’in yaptığı konuşmanın ardından iki adet kurban kesilerek dua edildi. Beraberindekilerle Torul Belediye Başkanlığı makamına geçen Özdemir, Belediye Başkanlık görevini, Belediye Başkan Vekili Enver Gül’den teslim aldı.

“Yüzünüzü Kara Çıkarmayacağım”

Özdemir, görevi devraldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada, “Herkese teşekkür ediyorum. Bu dava gönül vermiş olan ve bize oy vermiş olan tüm siyasi düşüncelerdeki hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Onların teveccühüyle bu makama geldik. Onların yüzünü kara çıkarmayacağız. Şimdiye kadar çok büyük dualar aldık. İnşallah bu makama oturduktan sonra dua edenler yine dua edecektir. Haydi Bismillah diyoruz. Bundan sonra Torul halkına en güzel hizmetleri yapmayı Allah bizlere nasip eylesin. Her şey için çok sağ olun” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torul, Cazibe, Merkezi, olacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı