Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 23:41 Bu haber 2359 kez okundu
 
Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi Hazırlıkları Devam Ediyor
Üniversitemiz ev sahipliğinde 03- 05 Aralık 2020 tarihleri arasında International ScientificResearchesCongress 2020 Gümüşhane / Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane başlıklı kongrenin hazırlıkları devam ediyor.
GÜMÜŞHANE Haberi
Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi Hazırlıkları Devam Ediyor

Üniversitemiz ev sahipliğinde 03- 05 Aralık 2020 tarihleri arasında International ScientificResearchesCongress 2020 Gümüşhane / Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane başlıklı kongrenin hazırlıkları devam ediyor.

Ana teması “Sosyal Bilimlerde Güncel Yaklaşımlar ve Dijitalleşme” olarak belirlenen kongre için ana temanın yanı sıra Sosyal Bilimler ile ilgili tüm disiplinlerden çalışmalar kabul edilecektir. Konularında uzman bilim insanlarıyla sosyal bilimler ile ilgili fikirlerini, projelerini ve güncel bilgilerini paylaşma ve tartışma fırsatı bulacakları kongre, üniversitemiz ev sahipliğinde ve Yunus Emre Enstitüsü, BakuKhazarUniversity, International University of Sarajevo ve UniversitasTphilisenesis iş birliğinde gerçekleştirilecek.

“ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ilki Nisan 2019’da Gürcistan’ın başkenti Tiflis’de10 farklı ülkeden 100’ e yakın bildiri sunumu ile gerçekleştirilmişti. Serisinin devamı olarak planlanan ve Nisan 2020 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Ekim 2020 tarihinde ise Bosna-Hersek’in başkentiSaraybosna’da gerçekleştirilmek istenenkongreler tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 Salgını dolayısıyla 2021 yılına ertelenmişti. “ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ikincisi olacakve Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan kongrede de COVİD-19 Salgınısebebiyle online olarak yapılacaktır.Kongrede Sosyal Bilimler alanı ile ilgili pek çok konu ele alınacak ve sözel, sanal ve poster sunumlar yer alacaktır.Düzenleme Kurulu Başkanlığını üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim DalıÖğretim ÜyesiDoç. Dr. Salih Yıldız’ın yapacağı kongrede sunulmak üzere gönderilen bildirilerin değerlendirme süreci hemen başlatılacak ve değerlendirme sonrasında “Kabul Mektubu” bildiri yazarına iletilecektir. Gönderilen bildirilerin özetlerini içeren “Bildiri Özetleri Kitabı” katılımcılara sunulacaktır. Tam metin gönderilen bildirilerin yer aldığı “Proceedings- Kongre Bildiriler Kitabı”ise 2020 yılı içerisinde elektronik olarak yayınlanacak.

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Kongreler birer bilim şenliğidir. Dünyanın daha iyi ve daha insancıl bir toplum olabilmesi içinbilimsel araştırmalara ve bu bilimsel araştırmalarıyla topluma ışık tutan bilim insanlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır. Üniversitemiz de her yıl düzenlemiş olduğu ulusal ve uluslararası birçok kongreye yaptığı ev sahipliği ile bu alanda ışık olmaya ve toplumun gelişmesine katkıda bulunmaya devam etmektedir.  Bu yıl COVİD-19 Salgını dolayısıyla dijital ortamda düzenleyeceğimiz ‘Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane’ başlıklı kongremizde Sosyal Bilimler alanı ile ilgili pek çok güncel konunun ele alınacağı sunumlar yer alacaktır. Unutulmayacak bir bilim şöleni olacağını ümit ediyorum. 03- 05 Aralık 2020 tarihleri arasında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirmeyi planladığımız kongremizebilim alanına gönül vermiş ve bilimsel araştırmalara meraklı bütün herkesonline olarak bu şölene katılabilirler. Kongrede, konularında uzman bilim insanlarıyla birlikte sosyal bilimler ile ilgili fikirleri, projeleri ve güncel bilgileri paylaşma ve tartışma fırsatı bulacağımıza inanıyorum. Bu amaçla kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”

03- 05 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek kongrenin Onur Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref ATEŞ, Hazar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti BaşkanıProf. Dr. Hamlet İSAXANLI, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet YILDIRIM ve IvaneJavakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi, Sosyal ve Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Tamar DOLBAIA.

Kongre hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://isrcongress2020.gumushane.edu.tr/tr/

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Uluslararası, Bilimsel, Araştırmalar, Kongresi, Hazırlıkları, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı