Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 02:16 Bu haber 3523 kez okundu
 
Üniversite öğrencileri duygulandırdı
Gümüşhane üniversite öğrencilerinin sosyal medyada organize ettiği proje ile köy okulundaki 9 öğrenciye kış mevsimi öncesinde bot alındı, anne ve babası olmayanlara ise hem bot hem mont alındı.
KELKİT Haberi
Üniversite öğrencileri duygulandırdı

Gümüşhane üniversite öğrencilerinin sosyal medyada organize ettiği proje ile köy okulundaki 9 öğrenciye kış mevsimi öncesinde bot alındı, anne ve babası olmayanlara ise hem bot hem mont alındı. 

Gümüşhane Üniversitesi, proje danışmanı öğretim görevlisi Altan Fatih Topaloğlu’nun koordine ettiği, Kelkit Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sabahattin Çağlar’ın belirlediği ihtiyaç sahibi öğrencilere Gümüşhane üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler bölümü 2.sınıf öğrencilerinden Sündüs Göktepe, Edenur Yılmaz, Sümeyye Şahin, Sema Şimşek, Güllü Çühacı, Kübra Yılmaz ismindeki öğrenciler “Melekler Gülücüğü ” sloganıyla yola çıkarak  kış mevsimi öncesinde minik ayakları üşümesin diye öksüz ve durumu iyi olmayan çocuklara bot almak için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. 
 
Başlatılan kampanya öyle çoğaldı ve öyle büyüdü ki yürekleri fed etmeye yetti de arttı, başlanan projede anne ve babası olmayan öğrencilere de kışlık mont alacak duruma gelindi. Projeyi hazırladıktan sonra ilgili kurumlarla görüşerek okul tespiti yapan Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 2.sınıf öğrencileri, Kelkit merkez ve köylerinde belirlenen öğrencileri Kelkit kaymakamlığı toplantı salonuna davet ederek, buraya daha önceden getirdikleri kolileri de kendileri taşıyarak üniversite öğrencilerinin eşliğinde botları öğrencilere dağıttı. Okulda okuyan anne ve babası olmayan 9 öğrenciye de botun yanında mont alan üniversite öğrencileri iyilik yapmanın verdiği hazla salondan ayrıldı.

Proje koordinatörü öğretim görevlisi Altan Fatih Topaloğlu’na da teşekkür eden üniversiteli öğrenciler bizi bu konuda motive ettiği ve yönlendirdiği için dediler. Proje koordinatörü öğretim görevlisi Altan Fatih Topaloğlu ise yaptıkları projenin ufak gözükebileceğini fakat insanları mutlu etme adına çok büyük bir adım olduğunu düşündüğünü belirterek, “Bugün bu botları alan çocukların bu gece mutluluktan uyuyamayacağını düşünüyorum. Bu konuda bize yardımcı olan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Üniversite, öğrencileri, duygulandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı