Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 13:23 Bu haber 9062 kez okundu
 
Uzun Kuyruklar Oluştu
Teras, Bayram Süresi Boyunca Vatandaşların Akınına Uğradı
TORUL Haberi
Uzun Kuyruklar Oluştu

 

Turizme yönelik ciddi yatırımlarla atılım yapan Gümüşhane’de 3 günlük kısa bayram tatilinde binlerce kişi turizm tesislerini ziyaret etti.

Başta Torul Kalesi Cam Seyir Terası olmak üzere, Limni Gölü Tabiat Parkı, Tomara Şelalesi Tabiat Parkı ve Karaca Mağarasında Ramazan Bayramı tatili süresince yoğunluk yaşandı. Uzun araç ve insan kuyrukları oluştu.

Havanın sağanak yağışlı, tatilin kısa olmasına rağmen anılan turizm noktalarına insan akınının yaşanması şehrin turizm potansiyeli konusunda umut verirken, bu oran devam eden yatırımların tamamlanmasıyla birlikte bu sayısının çok daha yüksek seviyelere çıkmasının da işaretlerini verdi.

Konu ile ilgili gazetemizin sorularını yanıtlayan Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Torul’u marka kent yapma yolunda adım adım ilerlediklerini söyledi.

“Ziyaretçi Sayısı Haklılığımızı Ortaya Koydu”

İki yıl önce Torul Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Torul Kalesi’ne tol yapımı ile başlanılan çalışmalarda zaman zaman eleştiri aldıklarını belirten Başkan Köroğlu, “Bu gün gelinen noktada, Torul Kalesi’nde yaptığımız çalışmaların ne kadar haklı olduğumuz gerçeğini ortaya koymaktadır” dedi.

3 Günde 9 Bin Kişi

İlçe merkezindeki hizmetleri aksatmadan Torul Kalesi’ndeki çalışmaların da hızla sürdüğünü ifade eden Köroğlu, “Üç günlük Ramazan Bayramı tatilinde cam seyir terasımızı ziyaret eden yaklaşık 9 bin civarındaki misafirlerimizden dolayı yaşadığımız yoğunluktan dolayı aksaklıklar yaşadık” ifadelerini kullandı.

“Ziyaretçi Akınına Uğradı”

Cam seyir terasının bayram süresince ziyaretçi akınına uğradığını kaydeden Başkan Köroğlu, şöyle devam etti:” Uzanan araç kuyrukları, cem seyir terasına çıkmak için ziyaretçilerinin oluşturduğu uzun kuyruklar, burada yapacağımız çalışmalarımıza hız vermemiz için uyarı oldu. Önceliğimiz gelen misafirlerimizin araçlarını park edecekleri otoparkı yapmak olacaktır.”

“Profesyonel Ekiple Hizmet Vereceğiz”

Torul Kalesi’ne yapılan cam seyir terasının ziyaretçi akınına uğramasının kendilerini memnun etmesinin yanında hizmet kalitesinin de artırılması gerektiğini kaydeden Başkan Köroğlu, “Çok daha işimiz var. Biz, her şeyin profesyonelce olmasını istiyoruz. Yapılan Tuğrul Bey Çadırında hizmet verirken, kaledeki alanı parke döşeyeceğiz. Mevcut kamelyalara ilaveler yaparak gelen yerli ve yapancı turistleri en iyi şekilde ağırlayacağız. Başlangıçta aksaklıklarımız olabilir. Bundan dolayı ziyaretçilerimizin affına sığınıyoruz. Gelecek günlerde çok daha iyi hizmetler vermek, herhangi bir aksaklığa neden olmamak için profesyonel bir ekibi iş başına getireceğiz.”

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Uzun, Kuyruklar, Oluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı